Práce se stresem pro doktorandy


KDY SE BUDE KONAT?

5 setkání během semestru:

Pondělí 16:30 - 18:30, přibližně 1x za 14 dní

Zahájení 23.10. další setkání, 6.11., 20.11., 11.12., poslední setkání 8. ledna 2024.


KDE: V Zelené posluchárně, Celetná 20, 1. patro


REGISTRACE:


Anotace:

Intenzivní prožitkový seminář je určen všem, kteří pociťují nepříjemné projevy stresu, cítí se stresem občas zahlceni a hledají způsoby, jak se stresem lépe nakládat. Interaktivní seminář kombinuje prvky teorie, nácviku a tělesných technik.

Stres nelze ze života zcela eliminovat. Se stresem se ale můžeme naučit zacházet tak, aby nás neničil a nepůsobil nám v dlouhodobém horizontu tělesné obtíže. Skupina Práce se stresem vám nabídne řadu tipů a technik, jak se stresem lépe pracovat.


Potkáme se celkem pětkrát, vždy na dvě hodiny s frekvencí přibližně 1x za 14 dní. Budeme pracovat ve skupině 12-15 účastníků. Zahájení 9. října 2023.


Během prvního setkání „sesbíráme“ nejpalčivější stresové situace z každodenního života účastníků. Naučíme se první tělesnou techniku práce se stresem (Mindfulness), jejíž znalost a praxi budeme během následujících dvou měsíců prohlubovat. Každý účastník se zamyslí nad svým individuálním záměrem pro tento seminář a nadcházející dva měsíce. V jaké oblasti mě stres nejvíce trápí? Co konkrétně bych potřeboval s pomocí tohoto semináře změnit? Individuální záměr pro celý seminář nabude své přesnější podoby během pauzy mezi prvním a druhým setkání.

Na druhém setkání se potkáme ke sdílení zkušeností. Práci se stresem si teoretiky rozdělíme na oblast mysli, emocí a chování. Popovídáme o projevem a vlivu stresu v každé oblasti. Nabídneme techniky, jak v jednotlivých oblastech intervenovat. Účastníci si vyberou ty techniky, které je osloví a budou chtít v mezidobí před dalším setkáním vyzkoušet.

Na třetím setkání zasadíme prožitky stresu do kontextu teorie životní rovnováhy. Podíváme se, jak jde stresu v dlouhodobém horizontu předcházet péči o různé oblasti našeho života.

Na čtvrtém setkání již budeme mít za sebou kus cesty ke změně. Naučené zvyky se však mění těžko, a tak se pravděpodobně účastníci ve svých každodenních životech budou potýkat z řadou překážek, jak nabyté znalosti a dovednosti uplatnit v praxi. Čtvrté setkání bude věnováno právě kreativnímu zacházení s těmito bariérami. Seznámíte se také s dalšími technikami jako jsou Emoční první pomoc pro zvládání stresu (EmotionAid) a koncept jednoduchých tělesných intervencí Body2Brain.

Páté, závěrečné setkání, naplníme sdílením prožitků, změn a úspěšných akcí na cestě ke zdravějšímu zacházení se stresovými situacemi.


Těšíme se na společnou cestu a doufáme, že pro vás bude přínosem do studijního, pracovního i osobního života.


Za lektorský tým

Mgr. & Mgr. Lenka SlavíkováPoslední změna: 9. říjen 2023 10:10 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


Tel. Digitalizační středisko - koordinátor Jan Král (+420) 224 491 581

E-mail: ,


Tel. Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru: (+420) 224 491 850,Jak k nám