Mindfulness odkazy

Články o mindfulness

Meditace může pomoci vyřešit stres a napětí. Někdy ale bolí. Rozhovor s Rastislavem Šumcem v Hospodářských novinách si všímá toho, že meditace, ani cvičení mindfulness, není a nemá být jen příjemný odpočinek. To je jeden z důvodů, proč s meditací začínat pod vedením zkušeného učitele.

MUDr. Rastislav Šumec, Ph.D. je vedoucím Akademického centra mindfulness Masarykovy univerzity.


Webové stránky

Webové stránky Akademického centra mindfulness Masarykovy univerzity s mnoha informacemi, nahrávkami meditací i odkazy na další zdroje. Obsahuje seznam certifikovaných lektorů mindfulness v ČR. Seznam není úplný, ale i tak je užitečný. Vše zdarma.


Všímavost v každodenním životě. Pod názvem Právě teď přinášejí stránky psychoterapeuta a lektora Jana Buriana mnoho informací a úvah o mindfulness a také audionahrávky zdarma.


Šimon Grimmich je absolventem a v současné době doktorandem Karlovy Univerzity. Na svém webu nabízí kromě nahrávek meditací Vnitřní prostor také informace a úvahy vztahující se k mindfulness a meditaci obecně.


Relaxace a meditace v češtině na obsáhlém webu drnespor.eu

Na stránce najdete asi 20 meditačních nahrávek a 17 relaxačních nahrávek. Vše zdarma. Většinou v češtině i v angličtině.


palousemindfulness.com Obsáhlé systematické stránky věnované mindfulness. Obsahují osmitýdenní základní výcvik v mindfulness, v angličtině a dalších pěti jazycích a mnoho doprovodných materiálů. Odkazy na videa, nahrávky, knihy, odborné články, Zoom setkání a další.

Včetně návodu jak si přizpůsobit stránky do svého jazyka, pokud není konkrétní jazyková verze v nabídce. Vše zdarma.


The Science of Mindfulness Stránky v angličtině, které přinášejí souhrn výzkumů o účincích mindfulness.


Aplikace

Healthy minds Stránky meditační a well-being aplikace čerpající z výzkumů Richarda Davidsona, autora knihy The Emotional Life Of Your Brain. V angličtině. Pro individuální uživatele zdarma nebo dobrovolné příspěvky. Je třeba si vytvořit účet.


Mindfulness coach Stránky mindfulness a well-being aplikace vyvinuté na pomoc armádním veteránům. V angličtině. Zdarma. Systematické, přehledné, mnoho doplňujících zdrojů a odkazů. Lze používat i když si nevytvoříte účet.


JKZ Stránky meditační alikace Jona Kabata Zinna. V angličtině. Nahrávky meditací lze poslouchat i když si nevytvoříte účet. Nahrávky jsou doprovodem ke knihám Jona Kabata Zinna a původně některé z nich byly vydávány ne CD jako příloha ke knihám. Základní meditace zdarma, většina obsahu placená. Je třeba si vytvořit účet.


Headspace Stránky meditační a well-beingové aplikace Andyho Puddicombe. V angličtině. Placené. Zdarma je několik úvodních lekcí, většina obsahu placená. Je třeba si vytvořit účet. Obsahuje nejen výborného průvodce mindfulness a meditací, ale i fitness programy, nahrávky na pomoc při problémech se spánkem a další.


Insight Timer stránky obsáhlé aplikace přinášející inspiraci jak na spánek, úzkost a stres. V angličtině. Zdarma. Je třeba si vytvořit účet.


VOS health Stránky komplexní aplikace zaměřené na mindfulness a celkový well-being v češtině i v angličtině. Je třeba si vytvořit účet, většina obsahu placená. "Komunikuje" s dalšími aplikacemi, například pro sledování sportovní kondice.


Calmio Stránky "první české meditační aplikace v češtině podložené vědou" (citováno z webu Calmio) Mnoho užitečných informací v blogu a řada lekcí zdarma. Další obsah placený. Je třeba si vytvořit účet.Poslední změna: 31. říjen 2023 09:25 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám