Právní poradna

Poradna je zdarma pro studenty i zaměstnance UK.


Pomáhá především zorientovat se ve složité životní situaci, vypořádat se s problémem, který může být třeba řešit právní cestou. V poradně získáte informace, kde a jak je věc upravena právní normou, u které instituce, orgánu uplatnit právní nárok či splnit nějakou povinnost.


V poradně se nejčastěji setkáváme se situacemi, které se týkají studia, sociálních předpisů (podmínek výplaty jednotlivých sociálních dávek), sociálního zabezpečení, zdravotního pojištění, možného zaměstnání během studia, podmínek jednotlivých forem zaměstnání, odměn v zaměstnání, ap. Vyskytují se však i jiné dotazy, týkající se např. podmínek pobytu cizinců v ČR, podmínek uzavření manželství, dědění uvnitř rodiny ap.


Přihlaste se do poradny ZDE


Pro přihlášení prosím použijte přihlašovací údaje ve tvaru čísloosoby@cuni.cz a heslo do CASu.

Upozornění: Pokud se Vám nedaří přihlášení přes přihlašovací aplikaci nebo nevidíte vypsaný termín, oslovte prosím poradce e-mailem nebo nám napište na e-mailKontakt:

Mgr. et Mgr. Tereza Martincová

tereza.martincova@ruk.cuni.cz


Termíny: kdykoli prostřednictvím e-mailu, je však nutné si formálně zarezervovat jakýkoli volný termín v aplikaci. Klienty vyřizuji postupně nebo podle urgentnosti problému.

Místo: konzultace probíhají distančně (telefonicky či e-mailem)


Vystudovala jsem americká studia na FSV UK a právnickou fakultu UK. V rámci svého studia jsem strávila dva semestry v zahraničí, v Německu a v USA. Během studií jsem začala pracovat jako právní asistentka a poté pokračovala jako advokátní koncipientka v pražských advokátních kancelářích.


Mou úlohu v rámci poradenského centra UK je pomoci klientům z řad studentů a zaměstnanců zorientovat se v právních aspektech obtížné situce, ať už v civilním životě, nebo ve spojitosti se studiem. Nemohu vás však zastupovat; mou úlohou není suplovat práci advokátů, na které vás v případě nutnosti odkážu. Klienti se na mě nejčastěji obrací s žádostí o konzultaci týkající se nájemních vztahů, výživného, dědictví, pracovního práva či problematiky pobytu cizinců.


Konzultace nabízím v češtině a angličtině.
Poslední změna: 9. listopad 2022 19:59 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 604

E-mail:


Jak k nám