Právní poradna

Poradna je zdarma pro studenty i zaměstnance UK.


Pomáhá především zorientovat se ve složité životní situaci, vypořádat se s problémem, který může být třeba řešit právní cestou. V poradně získáte informace, kde a jak je věc upravena právní normou, u které instituce, orgánu uplatnit právní nárok či splnit nějakou povinnost.


V poradně se nejčastěji setkáváme se situacemi, které se týkají studia, sociálních předpisů (podmínek výplaty jednotlivých sociálních dávek), sociálního zabezpečení, zdravotního pojištění, možného zaměstnání během studia, podmínek jednotlivých forem zaměstnání, odměn v zaměstnání, ap. Vyskytují se však i jiné dotazy, týkající se např. podmínek pobytu cizinců v ČR, podmínek uzavření manželství, dědění uvnitř rodiny ap.


Přihlaste se do poradny


Pro přihlášení prosím použijte přihlašovací údaje ve tvaru čísloosoby@cuni.cz a heslo do CASu.


Upozornění: Pokud se Vám nedaří přihlášení přes přihlašovací aplikaci nebo nevidíte vypsaný termín, oslovte prosím poradce e-mailem nebo nám napište na e-mailKontakt:

Mgr. et Mgr. Tereza Martincová

pravni.poradna@ruk.cuni.cz

Místo: Školská 13a, Praha 1

Konzultace také v angličtině.


E-mail s dotazem je možné zaslat kdykoli, poradce vyřizuje dotazy postupně, bez zbytečného odkladu. Případné online setkání či telefonát lze domluvit operativně. Prosíme však o formální rezervaci termínu v aplikaci.
Poslední změna: 19. říjen 2021 10:26 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

E-mail:


Jak k nám