Budova Madresa: Ke Karlovu 2027/3, Praha 2

web: www.mff.cuni.cz/fakulta/budovy/kampus/karlov.htm#m

vrátnice: 221 911 400, 775 431 913

Oblast podpory poskytované studentům a uchazečům o studium se speciálními potřebami na fakultní úrovni zaštiťují kontaktní osoby.


Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch NEObtížný sklon ANOBezbariérový vstup hlavním vchodem NEBezbariérový vstup bočním vchodem ANOSchody ANOTočité schodiště NEVýtah ANOPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu NELižiny nebo rampa NEÚzké dveře nebo průjezdy ANOPřístupná toaleta - WC I. ANOČástečně přístupná toaleta - WC II. NEObtížně přístupná nebo nepřístupná toaleta - běžné WC ANO


Základní charakteristika objektu

Budova M MFF je součástí areálu Ke Karlovu. V objektu se nachází pracoviště děkanátu a některé fyzikální katedry.


Dostupnost a doprava


MHD

Nejbližší zastávka MHD je zastávka autobusu č. 148 „Dětská nemocnice Karlov“. Případně lze využít bezbariérovou stanici metra I. P. Pavlova. Více na www.dpp.cz.


Popis cesty od výtahu ze stanice metra I. P. Pavlova: Z výtahu ústícího v Legerově ulici 50, jdete doprava k náměstí I. P. Pavlova, kde přejdete po přechodech nejprve Legerovu a pak Sokolskou ulici. Po Sokolské se dáte doleva a jdete stále rovně až ke křižovatce s Wenzigovou, do níž odbočíte doprava a na jejím konci doleva do ulice Ke Karlovu (je možné jít i klidnější cestou ulicemi Na Bojišti a Ke Karlovu, ale je tam více přecházení). Vpravo nejprve minete budovu MFF UK Ke Karlovu 5 a pak je děkanát MFF UK, Ke Karlovu 3.

Hlavní vchod je bariérový, takže půjdete dále až na roh budovy, kde odbočíte doprava do kovové brány a za ní znovu doprava do dvora, proti sobě uvidíte dveře do budovy, jimi vejdete a k výtahu je to chodbou doprava.


Parkování

Dvě vyhrazená parkovací stání bez nájezdu na chodník jsou k dispozici u křížení ulic Ke Karlovu a Albertov.


Vstup

Povrch přístupového chodníku tvoří rovná mozaiková dlažba. Hlavní vstup do budovy je bariérový (+4 schody), dvoukřídlé dveře (hlavní křídlo šířka 85 cm, vedlejší křídlo šířka 87 cm) se otevírají mechanicky směrem dovnitř. Zvonková signalizace u vstupu není. Ze zádveří (šířka 189 cm, hloubka 102 cm) vedou do interiéru další dvoukřídlé dveře (šířka 2x 77 cm).

Ze vstupní haly, kde se nachází vrátnice (pult výška 80 cm), vede dále do budovy schodiště (+14 schodů).

Vedlejší vchod umožňující lepší přístup je k dispozici z ulice Boženy Němcové. Vstupní dvoukřídlá brána (šířka min. 150 cm) je opatřena zvonkovou signalizací (výška 143 cm). Navazující komunikace, která vede do dvora, má hrubší dlážděný povrch a podélný sklon (až 9 %).

Vstup ze dvora do budovy tvoří dvoukřídlé dveře (hlavní křídlo šířka 89 cm, vedlejší křídlo šířka 35 cm), otevírají se mechanicky směrem ven. Zvonková signalizace (výška 142 cm) je umístěna vpravo u dveří.


Interiér

Úroveň dvora, zvýšené přízemí a 2. nadzemní podlaží budovy propojuje osobní výtah, který má stanice vždy v hlavních chodbách propojujících celá podlaží (objekt má půdorys ve tvaru písmene U). Ve 3. nadzemním podlaží je výtahem obsloužený pouze východní trakt přiléhající k ulici Ke Karlovu, v severní části se nachází stupňovitě řešená posluchárna M1 (dveře šířka 2x 60 cm), ke které z hlavní chodby s výtahem vede schodiště (+11 schodů). Západní trakt 3. nadzemního podlaží, kde se mino jiné nachází jediná upravená toaleta v budově, je přístupný pouze po schodišti z 2. nadzemního podlaží nebo přes bariérovou posluchárnu M1.

Stupňovitě řešená je i posluchárna M2, rovněž v 3. nadzemním podlaží, vstup (dveře šířka 2x 60 cm) je přímo z hlavní chodby, vyhrazené místo se nachází v dolní části u dveří.

Většina ostatních místností, včetně knihovny v 2. nadzemním podlaží, je opatřena opět dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 60 cm) s nízkými prahy (výška max. 3 cm) a vysoko umístěnou zvonkovou signalizací (výška 145-158 cm). Zúžený průchod tvoří také bezpečnostní rám (šířka 77 cm) u vstupu do knihovny.

Omezený manipulační prostor je v zádveřích u některých kabinetů, ke kterým vedou z hlavních chodeb také dvoukřídlé dveře (šířka 2x 60 cm), vstupy do jednotlivých kabinetů pak většinou tvoří jednokřídlé dveře (šířka 80 cm).


Výtah

Výtah (mechanicky, směrem ven, otevírané dveře šířka 2x 55 cm; klec šířka 111 cm, hloubka 135 cm) spojuje dvůr až 3. nadzemní podlaží. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Klec je vybavena madlem (výška 103 cm) a sklopným sedátkem v dosahu ovladače, zrcadlo chybí. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 101 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 115 cm.


Hygienické zázemí

Přístupná toaleta (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 167 cm, hloubka 211 cm) je samostatná, nachází se však v nepřístupné části objektu ve 3. nadzemní podlaží, ke které vede pouze schodiště. Toaleta se uzamyká, klíč je k dispozici ve vrátnici. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 93 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.


Fotogalerie


Poslední změna: 30. leden 2020 11:33 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám