Budova Ke Karlovu

adresa: Ke Karlovu 3, Praha 2 – Nové Město

web: https://www.mff.cuni.cz/fakulta/budovy/kampus/karlov.htm#m

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

Mgr. Veronika Jonáková, tel. (+420) 951 55 2989,

vrátnice: 221 911 400, 739 837 850 (6 až 20 hod.) – kontaktujte pro účely orientace po budově


Základní charakteristika objektu

Budova děkanátu fakulty UK je umístěna v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu se značnou mírou bariérovosti. Budova má dvě křídla, z nichž je pouze jedno zpřístupněno pomocí výtahu. Budova slouží výhradně Matematicko-fyzikální fakultě UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou.


Dostupnost a dopravaMHD

Nejbližší zastávka MHD je zastávka autobusu č. 148 „Dětská nemocnice Karlov“. Případně lze využít bezbariérovou stanici metra I. P. Pavlova. Více na www.dpp.cz.


Popis cesty od výtahu ze stanice metra I. P. Pavlova: Z výtahu ústícího v Legerově ulici 50, jdete doprava k náměstí I. P. Pavlova, kde přejdete po přechodech nejprve Legerovu a pak Sokolskou ulici. Po Sokolské se dáte doleva a jdete stále rovně až ke křižovatce s Wenzigovou, do níž odbočíte doprava a na jejím konci doleva do ulice Ke Karlovu (je možné jít i klidnější cestou ulicemi Na Bojišti a Ke Karlovu, ale je tam více přecházení). Vpravo nejprve minete budovu MFF UK Ke Karlovu 5 a pak je děkanát MFF UK, Ke Karlovu 3.

Hlavní vchod je bariérový, takže půjdete dále až na roh budovy, kde odbočíte doprava do kovové brány a za ní znovu doprava do dvora, proti sobě uvidíte dveře do budovy, jimi vejdete a k výtahu je to chodbou doprava.


Parkování

Příjezd hlavní branou je po ohlášení vrátnici bezproblémový. Budova nedisponuje vyhrazeným stáním pro osoby se zdravotním postižením. Parkovat je možno v areálu, po projetí bránou stále rovně dolů a na konci vpravo. Od vozu je nicméně nutno vrátit se 30 m do příkrého kopce na úroveň dvorany s bezbariérovým vchodem. Vhodné pouze s asistencí či pro elektrický vozík.


Vstup

Do budovy se vstupuje vchodem ve dvoraně budovy. Bezbariérově přístupná část objektu se nachází napravo od vchodu.


Interiér

Bezbariérový přístup pro osoby s omezenou schopností pohybu je v pravé polovině budovy zajištěn. Nutno ovšem počítat z úzkými dvoukřídlovými dveřmi v části objektu (60-70cm).

Plně přístupné studijní oddělení se nachází v 1. patře. Přednášková aula je nepřístupná.


Výtah

Pro dopravu do všech pater použijte výtah napravo po vstupu do budovy. Je prostorný a umožňuje dopravu všech druhů vozíků. Drobné potíže může způsobit pouze nutnost manuálně ovládat vnitřní dveře kabiny výtahu.


Hygienické zázemí

Budova nedisponuje žádnými přístupnými bezbariérovými toaletami.


Fotogalerie


Poslední změna: 1. únor 2023 09:58 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám