Budova Sadresa: Malostranské nám. 2/25, Praha 1

web: www.mff.cuni.cz/fakulta/budovy/kampus/mala_strana.htm

Oblast podpory poskytované studentům a uchazečům o studium se speciálními potřebami na fakultní úrovni zaštiťují kontaktní osoby.


Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch NEObtížný sklon ANOBezbariérový vstup hlavním vchodem ANOBezbariérový vstup bočním vchodem NESchody ANOTočité schodiště NEVýtah ANOPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu ANOLižiny nebo rampa ANOÚzké dveře nebo průjezdy ANOPřístupná toaleta - WC I. ANOČástečně přístupná toaleta - WC II. ANOObtížně přístupná nebo nepřístupná toaleta - běžné WC ANO


Základní charakteristika objektu

V budově v historické zástavbě sídlí katedry Informatické sekce Matematicko fyzikální fakulty.


Dostupnost a dopravaMHD

V bezprostřední blízkosti se nachází tramvajová zastávka Malostranské náměstí (tram 7, 12, 15, 20, 22, 23). Více na www.dpp.cz.


Parkování

Vyhrazené parkovací stání se nachází na Malostranském náměstí.


Vstup

Povrch přístupového chodníku tvoří rovná mozaiková dlažba s kombinovaným sklonem (podélný sklon max. 5%, příčný skon max. 4 %). Dvoukřídlé vstupní dveře (hlavní křídlo šířka 95 cm, vedlejší křídlo šířka 97 cm) s kamenným prahem (výška 2-3 cm) se otevírají mechanicky směrem dovnitř. Zvonková signalizace (výška 149 cm) je umístěna vpravo u dveří. V prostorném zádveří se nachází vrátnice (pult výška 102 cm). Dále do budovy vedou dvoukřídlé dveře (hlavní křídlo šířka 89 cm, vedlejší křídlo šířka 90 cm) s čipovou čtečkou, na které navazuje jednoramenná rampa (sklon 11,5 %, šířka 180 cm, délka 94 cm) bez madla.


Interiér

Budova má pět nadzemních podlaží, jedno podzemní podlaží a snížené přízemí (-4 schody) označené jako rotunda. Všechna podlaží propojuje dvojice výtahů, která se nachází v hlavní chodbě za vstupem do budovy. Rotundu, ve které je počítačová laboratoř, propojuje s 1. nadzemním podlažím (úrovní vstupu) průchozí výtah, umístěný dále v hlavní chodbě.


V suterénu, rovněž přístupném výtahem, se nachází restaurace, konferenční a společenské centrum. Součástí hygienického zázemí v suterénu je i upravená kabina.


Stupňovitě řešené posluchárny S5a S9 v 2. a 3. nadzemním podlaží mají vyhrazená místa v první spodní řadě u vstupu do místnosti.


Propojené posluchárny se stupňovitým uspořádáním ve 4. nadzemním podlaží jsou přístupné přes přímou jednoramennou rampu (sklon 7 %, šířka 150 cm, délka 425 cm) s jednostranným madlem (výška 81 cm), na níž navazuje samoobslužná svislá plošina (nosnost 250 kg; přepravní plocha šířka 82 cm, hloubka 100 cm, tlačítka max. výška 107 cm).


Manipulační prostor v interiéru celé budovy je dostatečný. Vstupy do učeben a kabinetů tvoří většinou dvoukřídlé dveře (hlavní křídlo min. šířka 75 cm), které jsou často osazeny prahem (výška 2-3 cm).Výtah

Dvojice výtahů (automaticky otevírané dveře šířka 90 cm; kabina šířka 110 cm, hloubka 208 cm) má shodné parametry a nachází se vedle centrálního schodiště. Manipulační prostor před výtahy je dostatečný. Kabiny se sklopnými sedátky jsou vybaveny madlem (výška 92 cm) a zrcadlem na čelní stěně. Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce max. 98 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 105 cm.


Třetí průchozí výtah (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm; klec šířka 100 cm – zúžení madlem 92, hloubka 120 cm) spojuje 1. nadzemní podlaží a snížené přízemí (rotundu). Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Klec bez sklopného sedátka je vybavena madlem (výška 92 cm) a zrcadlem na boční stěně. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 93 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 103 cm.


Hygienické zázemí

V budově je celkem 6 upravených toalet, 5 z nich se nachází vždy na každém podlaží v chodbě, která odbočuje z hlavního komunikačního prostoru u výtahů. Přístupné toalety (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 191 - 198 cm, hloubka 250 - 288 cm) jsou samostatné a mají otočenou dispozici o 90° (WC mísa je kotvená na pravé boční stěně). Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je vždy zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka min. 95 cm). Toaletní mísy jsou vybaveny jedním sklopným a jedním pevným madlem.


Šestá upravená toaleta se nachází v 1. podzemním podlaží u restaurace. Částečně přístupná toaleta (dveře šířka 90; kabina šířka 170 cm, hloubka 148 cm) je rovněž samostatná. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené, otevírají se mechanicky směrem ven. Kabina má opět otočenou dispozici o 90° (WC mísa je kotvená na pravé boční stěně). Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je omezený (šířka 70 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem s obtížnou manipulací.FotogaleriePoslední změna: 30. leden 2020 11:05 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám