Budova V


adresa: V Holešovičkách 747/2, Praha 8

web: www.mff.cuni.cz/fakulta/budovy/kampus/troja.htm

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

Mgr. Lukáš Krump, Ph.D., tel. 221 913 204,

vrátnice: 221 912 171


Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch NEObtížný sklon ANOBezbariérový vstup hlavním vchodem NEBezbariérový vstup bočním vchodem ANOSchody ANOTočité schodiště ANOVýtah ANOPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu NELižiny nebo rampa NEÚzké dveře nebo průjezdy ANOPřístupná toaleta - WC I. NEČástečně přístupná toaleta - WC II. NEObtížně přístupná nebo nepřístupná toaleta - běžné WC ANOZákladní charakteristika objektu

Objekt V - Vývojové dílny, který má 2 nadzemní a 2 podzemní podlaží, je součástí rozlehlého kampusu v Troji. Komplex tvoří celkem pět budov, v nichž sídlí kromě kateder fyzikální sekce dvě pobočky fakultní knihovny a Kabinet výuky jazyků.


Dostupnost a dopravaMHD

Přibližně 250 m od budovy se nachází autobusová zastávka Kuchyňka (bus 201). Autobus jede přes zastávku Nádraží Holešovice, na kterou se lze dopravit metrem (trasa C). Více na www.dpp.cz.


Parkování

Rozlehlá parkovací plocha bez vyhrazeného parkovacího stání je k dispozici u zadního vstupu budovy T.


Vstup

Povrch přístupové komunikace z ulice V Holešovičkách, kde se nachází zastávka MHD, tvoří asfalt s táhlým podélným skonem (6 – 12,5 %).


U hlavního vstupu do budovy ze západní strany (dveře šířka 100 cm) je schodiště (+8 schodů). Přístup do objektu je možný přes přiléhající budovu L, a to jejím postranním vstupem (dveře šířka 2x 70 cm) s rampou (sklon 13 %, šířka 271 cm, délka 168 cm), který se nachází mezi atriem a parkovou plochou s vodním prvkem (bazénem).


Spojovací krček v úrovni 1. podzemního podlaží vede k průchozímu výtahu mezi budovami V a L. Ten pak dále spojuje suterén s 1. nadzemním podlažím (úrovní hlavního vchodu), kde se nachází vstupní hala s vrátnicí.


Interiér

V 1. podzemním a 1. nadzemním podlaží jsou vývojové dílny (dveře šířka 2x 75 cm, nebo 80 cm), 2. nadzemní podlaží je vyhrazeno Katedře jazykové přípravy a Katedře nízkých teplot (dveře šířka 80 cm). V 2. suterénu jsou pouze technické prostory. Manipulační prostor v interiéru je dostatečný.


Výtah

Průchozí výtah (automaticky otevírané dveře šířka 110 cm; klec šířka 137 cm, hloubka 155 cm) spojuje -2. NP až 2. NP. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. V kleci není sklopné sedátko, zrcadlo ani madlo. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 104 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 113 cm.


Hygienické zázemí

V objektu není přístupná ani částečně přístupná toaleta. Běžné WC jsou k dispozici na všech podlažích.


Fotogalerie


Poslední změna: 11. říjen 2018 16:11 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

E-mail:


Jak k nám