Budova Kadresa: Sokolovská 49/83, Praha 8

web: www.mff.cuni.cz/fakulta/budovy/kampus/karlin.htm#k

vrátnice: 221 913 301

Oblast podpory poskytované studentům a uchazečům o studium se speciálními potřebami na fakultní úrovni zaštiťují kontaktní osoby.


Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch NEObtížný sklon NEBezbariérový vstup hlavním vchodem ANOBezbariérový vstup bočním vchodem NESchody ANOTočité schodiště NEVýtah ANOPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu ANOLižiny nebo rampa ANOÚzké dveře nebo průjezdy ANOPřístupná toaleta - WC I. NEČástečně přístupná toaleta - WC II. ANOObtížně přístupná nebo nepřístupná toaleta - běžné WC ANO


Základní charakterisktika objektu

Budova MFF v Karlíně je sídlem katedry matematické sekce. Součástí objektu je pobočka fakultní knihovny a Reprografické středisko fakulty.


Dostupnost a doprava


MHD

V těsné blízkosti budovy se nachází tramvajová zastávka Křižíkova s pravidelnými linkami 24, 8, 3, 14 a stejně tak zastávka metra, která ovšem nemá bezbariérový přístup.


Parkování

Vyhrazené parkovací stání není k dispozici.


Vstup

Povrch přístupové komunikace tvoří rovná mozaiková dlažba. Dvoukřídlé vstupní dveře (hlavní křídlo šířka 66 cm, vedlejší křídlo šířka 72 cm) se otevírají mechanicky směrem dovnitř. Zvonková signalizace (výška 146 cm) je umístěna vpravo u dveří.


Od vstupu vede do zvýšeného přízemí schodiště (+7 schodů) se šikmou schodišťovou plošinou (nosnost 225 kg; přepravní plocha šířka 84 cm, hloubka 100 cm). Plošina bez zvonkové signalizace není samoobslužná, její použití vyžaduje asistenci personálu. Manipulační plochy na spodní i horní schodišťové podestě jsou dostatečné.


Interiér

Ve zvýšeném přízemí se nad vstupním schodištěm nachází vrátnice (pult výška 122 cm). Všechna podlaží budovy s výjimkou uliční úrovně propojuje osobní výtah.

Učebny, kabinety a posluchárny jsou většinou přístupné přímo z hlavních chodeb podlaží. Výjimkou je stupňovitě řešená posluchárna K1 ve 3. nadzemním podlaží s přístupem do horní části přes +4 schody a tělocvična ve sníženém přízemí s přístupem přes -10 schodů.

Převýšení (+2 schody) v knihovně ve 2. nadzemním podlaží je řešeno rampou (sklon 8 %, šířka 235 cm, délka 467 cm). Na galerii knihovny pak vedou pouze kovová schodiště. Knihovna (pult služeb výška 115 cm) je vybavena zúženým bezpečnostním rámem (šířka 77 cm) u vstupních dveří. K dispozici je nevhodně vysoko umístěná zvonková signalizace (výška 156 cm).

Ostatní průchody a dveře do místností, s výjimkou dvoukřídlých dveří (šířka 2x 70 cm) ze schodišťové chodby do traktů v 1. nadzemním podlaží (zvýšeném přízemí), jsou široké min. 80 cm. Některé dveře jsou osazené prahy (výška 2-3 cm).

Respirium v suterénu budovy je přístupné jen omezeně. Část prostor s kuchyňkou je v úrovni hlavní chodby s výtahem, klubová místnost se ovšem nachází pod schodištěm (-10 schodů).


Výtah

Výtah (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm; klec šířka 100 cm, hloubka 125 cm) spojuje suterén, zvýšené přízemí a další 4 nadzemní podlaží. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Klec je vybavena madlem (výška 94 cm) a zrcadlem na čelní stěně. Sklopné sedátko je v dosahu ovládacího panelu. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 110 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 133 cm.


Hygienické zázemí

V budově jsou celkem tři upravené toalety.

Dvě upravené toalety se stejnými parametry jsou umístěné v 1. a 3. nadzemním podlaží v chodbě v blízkosti výtahů. Částečně přístupné kabiny (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 192 cm, hloubka 158 cm) s předsíní (dveře šířka 80 cm; předsíň šířka 109 cm, hloubka 92 cm) jsou samostatné. Jednokřídlé dveře do WC se otevírají mechanicky směrem ven. Kabiny mají otočenou dispozici o 90° (WC mísa je kotvená na pravé boční stěně). Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 96 cm). Toaletní mísy jsou vybaveny vždy dvěma sklopnými madly, která jsou ve zdi kotvena nekvalitně!


Třetí částečně přístupná toaleta (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 145 cm, hloubka 179 cm) v 5. nadzemním podlaží je rovněž samostatná. Jednokřídlé dveře kabiny jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 87 cm). U toaletní mísy chybí madla.


Fotogalerie


Poslední změna: 30. leden 2020 11:40 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám