Kampus Hybernská

adresa: Hybernská 1036/3, Praha 1

web: www.ff.cuni.cz

vrátnice: 221 619 511, 777 367 539

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

Mgr. Kateřina Holubová


Základní přehled přístupnosti


Legenda k ikonám

Uživatelský popis objektu

Komplex s rozlehlým a členitým vnitřním dvorem tvoří celkem šest budov s vlastními vstupy. Prostory slouží pro prezentaci studentských i akademických projektů s cílem propojit širší veřejnost s aktivitami Karlovy univerzity, zejména Filozofické fakulty.


Vstup

Povrch přístupového chodníku v ulici Hybernská tvoří převážně rovná mozaiková dlažba. Robustní vstupní vrata (šířka 2x 120 cm) bez zvonkové signalizace vedou do průjezdu, ve kterém se po pravé straně nad +1 schodem nachází vrátnice (okénko výška 118 cm) a zároveň vstup do objektu A. Průjezd vede dále do dvora, kolem nějž jsou sdružené ostatní budovy B, C, D, E a F. Většina prostor kampusu, zejména výukových, je bariérová. Objekt je ale hodnocen jako částečně přístupný, protože některé části s galerijní funkcí, kavárna s čítárnou i aktivně využívaná venkovní plocha dvora alespoň částečný přístup mají.Interiér

Objekt A


Objekt má převážně galerijní a administrativní funkci, v 5. nadzemním podlaží se nachází vzdělávací centrum Didaktikon. Před vstupem do objektu jsou +2 široké schody. Dvoukřídlé kyvné dveře (šířka 2x 63 cm) vedou do schodišťové chodby. První schodišťové rameno překonává šikmá schodišťová plošina (nosnost 250 kg; přepravní plocha šířka 80 cm). Omezený manipulační prostor spodní nástupní plochy umožňuje pouze boční (případně diagonální) nástup.


Na první schodišťové podestě, kde je končí dráha šikmé schodišťové plošiny, je vazba na výtah (viz Výtah). Ten propojuje 2. až 5. nadzemní podlaží.


Ve 2. nadzemním podlaží je galerie (vstupní dveře šířka 2x 62 cm, práh výška 4 cm, zvonková signalizace výška 137 cm). Manipulační prostor v interiéru jsou dostatečný, dveře sálů jsou dvoukřídlé (šířka 2x 64 cm) s vyššími prahy (výška 3-5 cm).


V 5. nadzemním podlaží se nachází vzdělávací centrum Didaktikon. Od výtahu k němu vede krátké schodiště (+3 schody).


Objekt B


Objekt přiléhá ke dvoru z východní strany. Jsou v něm umístěné menší přednáškové sály a kanceláře. Vstupní dveře jsou dvoukřídlé (šířka 2x 56 cm) s +1 schodem (výška 4 cm). Hned za vstupem je schodiště (+9, +15 schodů), které vede do 2. nadzemního podlaží, kde se nachází dva přednáškové sály a nahrávací studio. Nad dalšími +4 schody je prostor s názvem „Světnice“ a za ním kanceláře. Alternativní bezbariérový přístup k přednáškovým sálům není k dispozici.


Objekt C


Objekt je příčně vsazený do dvora, který tak rozděluje dvě části (přední a zadní dvůr), propojené širokým průjezdem.


V přízemí budovy se nachází kavárna se dvěma vchody. Před prvním vstupem z předního dvora je jednoramenná rampa (sklon 11 %, šířka 157 cm, délka 233 cm) bez madla. Manipulační prostor nad i pod rampou je dostatečný. Dvoukřídlé dveře (šířka 2x 70 cm) s prahem (výška 3 cm) se otevírají mechanicky směrem dovnitř. U druhého vstupu ze zadního dvora je +1 schod (výška 14 cm). Dvoukřídlé dveře (šířka 2x 72 cm) s prahem (výška 2 cm) se otevírají mechanicky směrem ven. Součástí kavárny je dětský koutek a velká kavárenská zahrádka v zadním dvoře.


Objekt D


Pětipodlažní objekt v jihovýchodním cípu kampusu má dva oddělené vstupy. Hlavní vchod vede do přednáškové části. Dvoukřídlé dveře (šířka 2x 60 cm) s +1 schodem (výška 9 cm) se otevírají mechanicky směrem dovnitř. V přízemí, naproti vstupu, se nachází pouze výstavní prostory (dveře šířka 90 cm).


Další učebny a sály jsou rozmístěné v 2. až 5. nadzemním podlaží, která s přízemím spojuje pouze schodiště.


Druhý vstup vede do galerie v přízemí z kavárny (z objektu C). Za prodejním pultem jsou jednokřídlé dveře (šířka 80 cm) přímo do výstavního sálu, na který navazují další expoziční prostory. Manipulační plochy v interiéru jsou dostatečné, dveře a průchody jsou široké min 80 cm.


Objekt E


Objekt v zadním dvoře má opět dva samostatné vstupy umístěné vedle sebe. Oba tvoří plechová garážová vrata (šířka 2x 60 cm). Za jedněmi je prudké schodiště, které vede do výstavních prostor v suterénu. Před druhým vstupem je vyrovnávací nájezd (sklon 16 %, šířka 95 cm, délka 44 cm) a za ním klesá krátká rampa (sklon 13 %, šířka 120 cm, délka 120 cm) do přízemních prostor, kde se nachází bar. 2. nadzemní podlaží je pak přístupné pouze po užším kovovém schodišti.


Objekt F


Objekt slouží jako dílny. Před vstupem jsou +2 chody, jednokřídlé dveře (šířka 79 cm) se otevírají mechanicky směrem dovnitř.


Infocentrum


Vstup do infocentra je přímo z ulice Hybernská, vlevo od průchodu do Kampusu. Před dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 80 cm), které se otevírají mechanicky směrem dovnitř, je +1 schod (výška 20 cm, hloubka 68 cm). Ve dveřích je pak ještě dřevěný práh (výška 3 cm). Manipulační prostor v interiéru je dostatečný, pult je ve výšce 73 cm.Výtah

Výtah v objektu A (automaticky otevírané dveře šířka 90 cm; kabina šířka 110 cm, hloubka 140 cm) spojuje schodišťovou podestu až 5. nadzemní podlaží. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Kabina je vybavena madlem (výška 90 cm) na čelní stěně a zrcadlem (výška spodní hrany 5 cm) na boční stěně. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 95 cm, maximální výška ovladačů uvnitř kabiny je 121 cm.


Hygienické zázemí

Upravená kabina je součástí hygienického zázemí v budově C (mezi objekty E a F). Dvoukřídlé dveře na toalety (hlavní křídlo šířka 90 cm, vedlejší křídlo šířka 50) se otevírají mechanicky směrem ven. Od vstupu stoupá jednoramenná rampa (sklon 12 %, šířka 150 cm, délka 177 cm) bez madla do prostorné umyvadlové předsíně. Přístupná toaleta (dveře šířka 87; kabina šířka 144-190 cm, hloubka 190 cm) je sloučená pro muže i ženy. Neoznačené jednokřídlé dveře kabiny se otevírají mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 95 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.Parkování

Před budovou je jedno podélné vyhrazené parkovací stání.


Poslední změna: 9. srpen 2023 10:38 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám