Výukové a výzkumné centrum


adresa: Zborovská 2089, Hradec Králové

virtuální prohlídka: zde

web: https://www.faf.cuni.cz/

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

PhDr. Zdeňka Kudláčková, Ph.D., tel. 495 067 253,


Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch NEObtížný sklon NEBezbariérový vstup hlavním vchodem ANOBezbariérový vstup bočním vchodem NESchody ANOTočité schodiště NEVýtah ANOPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu ANOLižiny nebo rampa NEÚzké dveře nebo průjezdy ANOPřístupná toaleta - WC I. ANOČástečně přístupná toaleta - WC II. NEObtížně přístupná nebo nepřístupná toaleta - běžné WC ANO


Legenda k ikonám


Základní charakteristika objektu

Areál Kampusu Univerzity Karlovy v Hradci Králové se nachází v těsném sousedství Fakultní nemocnice. V pětipodlažní budově s nižšími bočními trakty sídlí Ústav lékařské biologie a genetiky a Ústav lékařské biochemie Lékařské fakulty a Katedra sociální a klinické farmacie a Katedra biologických a lékařských věd Farmaceutické fakulty.


Dostupnost a dopravaMHD

Zastávka trolejbusů a autobusů Heyrovského je vzdálena cca 450 metrů. Všechny trolejbusy a autobusy v MHD v Hradci Králové jsou nízkopodlažní. Více na http://www.dpmhk.cz/.


Parkování

V podzemních garážích, které jsou přístupné výtahem, jsou k dispozici 3 vyhrazená parkovací stání.


Vstup

Povrch přístupového chodníku je asfaltový, prostranství před hlavním vstupem je pak dlážděno rovnou velkoformátovou dlažbou.


Dvoukřídlé vstupní dveře se otevírají automaticky do stran. Šířka průjezdu je dostatečná. Zvonková signalizace (výška 146 cm) je umístěna vlevo u dveří. Ve vstupní hale se nachází recepce (pult výška 120 cm), dvojice centrálních výtahů a dvě upravené toalety.


Interiér

V budově školy v úrovni 1. nadzemního podlaží (vstupu) se nachází vstup do posluchárny č. A101 (dveře šířka 2x 78 cm) se stupňovitým uspořádáním. Vyhrazená místa jsou v první spodní řadě u vstupu do posluchárny, katedra je vyvýšená (+2 schody).


Druhá stupňovitě uspořádaná posluchárna č. A105 (dveře šířka 2x 78 cm) je přístupná mimoúrovňově z 1. nadzemního podlaží po schodišti (+10 schodů) se šikmou schodišťovou plošinou (nosnost 250 kg; přepravní plocha šířka 82 cm, hloubka 100 cm). Manipulační plochy na spodní i horní schodišťové podestě jsou dostatečné. Vyhrazená místa jsou v poslední horní řadě u vstupu do posluchárny. Ulička s podestami po pravé straně posluchárny je ve sklonu 12,5 %.


Ostatní učebny a pracovny jsou rozmístěné ve všech dalších patrech budovy, s výjimkou 1. podzemního podlaží, kde se nacházejí technické místnosti a garáže.


Průchody z centrálního prostoru do bočních traktů tvoří ve všech patrech dvoukřídlé dveře (hlavní křídlo šířka 77 cm, vedlejší křídlo šířka 82 cm). Manipulační prostor v interiéru celé budovy je dostatečný, další dveře a průchody jsou široké min. 80 cm.


Výtah

Dvojice výtahů (automaticky otevírané dveře šířka 89 cm; kabina šířka 110 cm, hloubka 215 cm) se nachází vedle centrálního schodiště. Manipulační prostor před výtahy je dostatečný. Kabiny se sklopnými sedátky jsou vybaveny madlem (výška 88 cm) a zrcadlem na čelní stěně. Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce max. 110 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 116 cm.


Hygienické zázemí

V budově jsou celkem 4 upravené toalety se stejnými parametry, pouze dvě v 1. nadzemním podlaží jsou řešeny zrcadlově, zvlášť pro oddělení muži a WC ženy. Další dvě kabiny jsou sloučené a nachází se nad sebou ve 2. a 3. nadzemním podlaží.


Všechny přístupné kabiny (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 213 cm, hloubka 189 cm) mají přímý přístup z centrální chodby bez předsíně. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je vždy zleva, s výjimkou kabiny WC muži v 1. NP, kde je přístup zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 143-146 cm). Toaletní mísy jsou vždy vybaveny dvěma sklopnými madly.
Fotogalerie


Poslední změna: 24. únor 2022 12:42 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám