Budova Zámostí


adresa: Zámostí 683/3, Hradec Králové

web: https://www.faf.cuni.cz/

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

PhDr. Zdeňka Kudláčková, Ph.D., tel. 495 067 253,


Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch NEObtížný sklon NEBezbariérový vstup hlavním vchodem NEBezbariérový vstup bočním vchodem NESchody ANOTočité schodiště NEVýtah NEPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu NELižiny nebo rampa NEÚzké dveře nebo průjezdy ANOPřístupná toaleta - WC I. NEČástečně přístupná toaleta - WC II. NEObtížně přístupná nebo nepřístupná toaleta - běžné WC ANOLegenda k ikonám


Základní charakteristika objektu

V dvoupodlažní budově s přilehlým sportovním areálem sídlí Katedra tělesné výchovy (společné pracoviště FaF a LFHK).


Dostupnost a doprava


MHD

Zhruba 270 metrů od budovy se nachází autobusová zastávka Úprkova a o dalších 130 metrů dál se nalézá zastávka trolejbusů Na Kotli. Více na www.dpmhk.cz.


Parkování

Parkovací plocha bez vyhrazeného parkovacího stání je k dispozici u zadního vstupu do areálu.


Vstup

Povrch přístupové komunikace z ulice Zámostí tvoří asfalt s lehkým podélným skonem (max. 4 %). K hlavnímu vstupu pak odbočuje chodník s betonovou dlažbou.


Hlavní vstup do budovy je bariérový (+3 schody). Jednokřídlé vstupní dveře (šířka 83 cm) bez zvonkové signalizace se otevírají mechanicky směrem ven. Zadní vchod, který vede z parkovací plochy jednokřídlou brankou (šířka 99 cm) do sportovního areálu umožňuje částečný přístup k jazykové učebně č. S306 (dveře šířka 80 cm) v přízemí zadního traktu budovy. Na přístupovém areálovém chodníku je však +1 schod (výška 3-4 cm) a +1 schod (výška 7 cm) je rovněž u vstupu do učebny.


Sportovní plochy jsou z areálového chodníku přístupné bez převýšení.


Interiér

V 1. nadzemním podlaží hlavního traktu budovy se vlevo za vstupem nachází tělocvična (dveře šířka 80 cm, práh výška 2 cm), vpravo je umístěna spisovna (dveře šířka 2x 70 cm). Další podlaží s jazykovými učebnami a kancelářemi je přístupné pouze po dvouramenném schodišti.


Přístup k zadnímu traktu je z hlavní části budovy možný opět pouze po krátkém schodišti (-3 schody). Venkovní schodiště rovněž vede do 2. nadzemního podlaží se šatnami a posilovnou (+1 schod, dveře šířka 80 cm).


Manipulační prostor v interiéru je dostatečný, dveře učeben, pracoven a další průchody s výjimkou spisovny jsou široké min. 80 cm.


Výtah

Výtah není k dispozici.


Hygienické zázemí

Součástí budovy jsou pouze běžné toalety, které se nacházejí v 2. nadzemním podlaží hlavního traktu a v přízemí po stranách venkovního schodiště zadní části budovy.


Fotogalerie


Poslední změna: 9. únor 2022 13:18 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám