Klinika rehabilitačního lékařství


adresa: Albertov 7/3a, Praha 2

web: http://rehabilitace.lf1.cuni.cz/

virtuální prohlídka: zde

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

MUDr. Yvona Angerová, MBA, Ph.D., tel. 224 968 512

e-mail:


Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch NEObtížný sklon ANOBezbariérový vstup hlavním vchodem ANOBezbariérový vstup bočním vchodem NESchody ANOTočité schodiště NEVýtah ANOPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu ANOLižiny nebo rampa ANOÚzké dveře nebo průjezdy ANOPřístupná toaleta - WC I. NEČástečně přístupná toaleta - WC II. ANOObtížně přístupná nebo nepřístupná toaleta - běžné WC ANO


Legenda k ikonámZákladní charakteristika objektu

V budově sídlí Klinika rehabilitačního lékařství, která poskytuje rehabilitaci pacientům s neurologickými a pohybovými obtížemi. Na klinice probíhá pregraduální výuka všeobecného lékařství, navazujícího magisterského a bakalářského studia ergoterapie, bakalářského studia fyzioterapie i dalších studijních oborů.


Dostupnost a doprava


MHD

Cca 350 metrů od budovy se nachází bezbariérová tramvajová zastávka Albertov.


Parkování

Dvě vyhrazená parkovací stání jsou k dispozici u křížení ulic Albertov a Studničkova.


Vstup

Povrch přístupového chodníku tvoří mozaiková dlažba s podélným sklonem (max. 6 %). Před vstupem do budovy jsou +2 schody, které překonává přímá jednoramenná rampa (sklon 12,5 %, šířka 145 cm, délka 125 cm) s jednostranným madlem (výška 91 cm) a hrubším dlážděným povrchem. Manipulační prostor pod rampou je dostatečný.

Dvoukřídlé vstupní dveře (hlavní křídlo šířka 65 cm, vedlejší křídlo šířka 70 cm) se otevírají mechanicky směrem dovnitř. S ohledem na dobrou dostupnost zvonkové signalizace (výška 99 cm), která je umístěna vlevo u dveří nad rampou, je objekt hodnocen stále jako částečně přístupný, přestože šířka hlavního křídla vstupních dveří je nedostatečná.


Od vstupu vede do zvýšeného přízemí schodiště (+6 schodů) se šikmou schodišťovou plošinou (nosnost 300 kg; přepravní plocha šířka 84 cm, hloubka 109 cm). Plošina je samoobslužná (tlačítka výška max. 104 cm). Manipulační plochy na spodní i horní schodišťové podestě jsou dostatečné.


Interiér

Za vstupem vpravo se nachází knihovna (dveře šířka 2x 60 cm), vlevo odbočuje chodba do sníženého přízemí (-2 schody) s přímou jednoramennou rampou (sklon 16,5 %, šířka 85 cm, délka 177 cm) k učebně II (dveře šířka 2x 60 cm), rovně pak vede chodba ke kartotéce, ordinacím (dveře šířka 2x 60 cm), tréninkové koupelně pro pacienty (dveře šířka 2x 72 cm), výukové místnosti III a výtahu, který spojuje všechna hlavní podlaží budovy.


Z úrovně suterénu, který s přízemím rovněž spojuje výtah, vede krátké schodiště (-3 schody) do snížené části, kde se nachází sklad a zkušebna kompenzačních pomůcek (dveře šířka min. 80 cm). Převýšení překonává svislá plošina (nosnost neuvedena; přepravní plocha šířka 81 cm, hloubka 126 cm). Plošina je samoobslužná (tlačítka výška max. 70 cm). Manipulační plochy na spodní i horní schodišťové podestě jsou dostatečné.

V samotném suterénu je denní stacionář a východ do dvora (dveře šířka 86 cm), kde lze po předchozí domluvě využít parkovací stání. Vjezd do dvora je možný bránou z ulice Studničkova.


Posluchárny, tělocvična, psychologická a ergoterapeutická ordinace (dveře šířka 2x 60 cm) se nacházejí v 2. nadzemním podlaží. Ve 3. nadzemním podlaží sídlí Ústav teorie a praxe ošetřovatelství, jehož součástí je koupelna se sprchovým koutem bez zvýšeného okraje (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 222 cm, hloubka 179 cm) a WC mísou bez madel.

Manipulační prostor v interiéru celé budovy je dostatečný.


Výtah

Výtah (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm; klec šířka 100 cm, hloubka 140 cm) spojuje snížené -1. PP až 3. NP. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Klec se sklopným sedátkem je vybavena madlem (výška 93 cm) na boční stěně. Zrcadlo v kleci chybí. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 92 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 107 cm.


Hygienické zázemí

V budově jsou celkem tři upravené toalety a dvě tréninkové koupelny (viz interiér).

Částečně přístupná toaleta (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 225 cm, hloubka 125-160 cm) v suterénu je samostatná. Jednokřídlé dveře kabiny jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 149 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem. Umyvadlo je umístěné v přístupové chodbičce.


Druhá upravená toaleta (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 92-152 cm, hloubka 166 cm) ve sníženém přízemí nemá vyhovující parametry ani manipulační prostor.


Třetí upravená toaleta (dveře šířka 91 cm; kabina šířka 157 cm, hloubka 142 cm) v 2. nadzemním podlaží je součástí hygienického zázemí (dveře šířka 90 cm; předsíň šířka 131 cm, hloubka 303 cm). Jednokřídlé dveře sloučené kabiny jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse kotvené na levé boční stěně je z pohledu od vstupu do kabiny zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je omezený (šířka 78 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem. Umyvadlo je umístěné v předsíni.


Fotogalerie


Poslední změna: 20. únor 2023 12:49 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám