Budova Kateřinská
Kateřinská 1660/32, Praha 2

tel.: +420 224 961 111

web: https://www.lf1.cuni.cz/

virtuální prohlídka: zde

e-mail:

Oblast podpory poskytované studentům a uchazečům o studium se speciálními potřebami na fakultní úrovni zaštiťují kontaktní osoby.


Základní přehled přístupnosti


Legenda k ikonám


Uživatelský popis objektu

Budova 1. Lékařské fakulty UK je umístěna v historickém objektu, má čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží. Je sídlem Stomatologické kliniky 1. LF UK a Děkanátu 1. LF UK.


Vstup

Povrch přístupového chodníku v táhlém mírném sklonu (do 6 %) tvoří rovná mozaiková dlažba. Hlavní vstup do budovy je bariérový (+5 schodů), v masivních dvoukřídlých dveřích jsou jednokřídlé vstupní dveře (šířka 95 cm), které se otevírají mechanicky směrem dovnitř. Zvonková signalizace (výška 148 cm) je umístěna vpravo u vstupu pod schodištěm. K vrátnici (pult výška 94 cm) ve vstupní hale pak vede od vstupních dveří další schodiště (+9 schodů).

Vedlejší vchod je k dispozici z ulice Ke Karlovu. Povrch přístupového chodníku, opět v táhlém mírném sklonu (do 7 %), tvoří mozaika, která před vjezdem do dvora přechází v hrubší kamennou dlažbu. Ve vjezdu je výsuvný parkovací sloupek, který obsluhuje dálkově vrátnice. Pro komunikaci je k dispozici zvonková signalizace (výška 141 cm).

Ve dvoře s hrubší mozaikovou dlažbou se nachází parkovací plocha a dva výtahy, přičemž k většímu z nich vedou široké dvoukřídlé dveře (šířka 2x 95 cm).


Interiér

Průchozí výtahy spojují úroveň dvora a všechna podlaží budovy s výjimkou podkrovních prostor (4. NP), kde se nachází administrativní zázemí. Podkroví je přístupné pouze po schodišti.

Vrátnice, stomatologická ambulance, další pracovny a učebny v 1., 2. a 3. nadzemním podlaží jsou přístupné úrovňově z páteřních chodeb, které mají vazbu na průchozí výtahy.

Páteřní chodby jsou dělené dvoukřídlými dveřmi s lehce zúženou šířkou hlavního křídla (šířka min. 76 cm), dveře učeben, pracoven a dalších místností jsou pak výjimečně jednokřídlé (šířka min. 100 cm), převážně ale dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 60 cm, vedlejší křídlo šířka 62 cm) s prahem (výška 2 cm). Manipulační prostor v interiéru je dostatečný.

Suterénní prostory jsou technické.

Levý trakt budovy komunikuje páteřními chodbami v úrovni 1., 2. a 3. nadzemního podlaží se sousedícím objektem Děkanátu 1. LF UK. Dveře v chodbách mohou být uzamčené. Budova Děkanátu 1. LF UK má dále samostatný bariérový vstup (+1, +4 schody) u ulice Na Bojišti. Objekt se čtyřmi nadzemními podlažími má v hlavní schodišťové chodbě vlastní výtah s nedostatečnými rozměry (automaticky otevírané dveře šířka 90 cm; kabina šířka 170 cm, hloubka 80 cm), který spojuje zvýšené přízemí až 4. nadzemní podlaží.


Výtah

Průchozí výtah (automaticky otevírané dveře šířka 100 cm; kabina šířka 160 cm, hloubka 200 cm) spojuje 1. podzemní až 3. nadzemní podlaží. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Kabina s protilehlými dveřmi je vybavena zrcadlem, sklopným sedátkem a madlem na boční stěně. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 99 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 104 cm.


Menší průchozí výtah (automaticky otevírané dveře šířka 100 cm; kabina šířka 181 cm, hloubka 130 cm) rovněž spojuje 1. podzemní až 3. nadzemní podlaží. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Kabina s protilehlými dveřmi je vybavena zrcadlem a sklopným sedátkem na boční stěně. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 100 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 103 cm.


Hygienické zázemí

Samostatná přístupná toaleta (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 168 cm, hloubka 263 cm) se nachází v 1. nadzemním podlaží vedle výtahu. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 100 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.


Parkování

Vyhrazené parkovací stání se nachází při křížení ulic Kateřinská a Ke Karlovu. Přilehlý přechod pro chodce má snížené obrubníky na obou stranách.


MHD

Nejbližší zastávka MHD je zastávka autobusu č. 291 „Kateřinská“ ležící přímo u objektu. Využitelná je nedaleká bezbariérová stanice metra C - I. P. Pavlova. Více na www.dpp.cz.Fotogalerie
Poslední změna: 16. listopad 2021 12:43 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám