Kolej areál Hostivař ÚJOP
Weilova 1144/2, Praha 10

tel.: +420 267 215 530

web: https://ujop.cuni.cz/strediska/praha-hostivar/ubytovanihostivar

e-mail: ubytovani.hostivar@ujop.cuni.cz

virtuální prohlídka: zde


Základní přehled přístupnosti
Uživatelský popis objektuKolej Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy je součástí hostivařského ubytovacího areálu. Dva bezbariérově upravené pokoje se nacházejí v budově č. 3.


Vstup

Přístup od zastávek hromadné dopravy do ubytovacího areálu je komplikovaný. Přístupové chodníky jsou porušené a některé úseky jsou ve sklonu (až 10 %). Ulicí Weilova vede trasa po vozovce.

Před hlavním vstupem je schodiště (+3, +4, +3 schody), které lze vlevo obejít. Dvoukřídlé dveře hlavního vstupu se otevírají automaticky do stran. Šířka průjezdu je dostatečná. Z prostorné vstupní haly, kde se nachází centrální recepce a ubytovací kancelář (pult výška 116 cm), stoupá k pokojům schodiště.


Alternativní vstup přímo do budovy č. 3, jejíž součástí jsou dva bezbariérově upravené pokoje ve zvýšeném přízemí, vede z areálové jižní cesty (při ulici Kobylákova). Povrch cesty i plochy před vstupem do bloku č. 3 tvoří betonové panely s poruchami.

Před vstupem je schodiště (+15 schodů), které s výhradami překonává svislá zdvihací plošina (nosnost 250 kg; přepravní plocha šířka 89 cm, hloubka 136 cm; ovládací prvky výška max. 110 m). Plošina nedoléhá ke spodní nástupní ploše, převýšení je řešené vyrovnávacím kovovým nájezdem (sklon 20 %, šířka 95 cm, délka 72 cm). Manipulační plocha na horní podestě je omezená (šířka min. 114 cm, hloubka 250 cm), vstupní dveře (šířka 80 cm) se navíc otevírají mechanicky směrem ven na podestu. Od vstupních dveří pak vede široká chodba přímo k bezbariérově upraveným pokojům č. 300 (jednolůžkový) a č. 301 (dvoulůžkový).


Interiér

K pokojům a společné kuchyňce vede od vedlejšího vstupu široká páteřní chodba.

Dveře pokoje č. 300 (šířka 90 cm) se otevírají směrem do chodby. Pokoj (manipulační plocha ø 150 cm) je vybavený jednolůžkem (výška 44 cm), šatní skříní, pracovním stolem (výška 75 cm, podjezd 70 cm) a lednicí.

Součástí pokoje je koupelna (dveře šířka 90 cm; místnost šířka 186 cm, hloubka 150 cm) s WC a upravenou sprchou. Jednokřídlé dveře koupelny se otevírají mechanicky směrem do pokoje. Přístup k WC míse, která je umístěná v pravém zadním rohu koupelny, je z pohledu od vstupu do kabiny zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 124 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním pevným a jedním sklopným madlem. Sprchový kout bez zvýšeného okraje není vybavený madlem ani sprchovým sedátkem.

V pokoji není kuchyňská linka, využívat lze společnou kuchyňku na konci chodby (dveře šířka 80 cm, manipulační plocha ø min. 150 cm, kuchyňská linka výška 94 cm, bez podjezdu).


Dveře pokoje (apartmánu) č. 301 (šířka 90 cm) se otevírají směrem do chodby. Předsíň je výrazně zúžená (šířka 90 cm) šatními skříněmi, které lze po domluvě odstranit. Předsíň je stavebně spojená s prostornou kuchyní (manipulační plocha ø min. 150 cm, kuchyňská linka výška 93 cm, bez podjezdu). Z kuchyně vedou posuvné dveře (šířka 80 cm) do ložnice (manipulační plocha ø min. 150 cm) vybavené pouze dvěma jednolůžky (výška 40 cm).

Součástí apartmánu je koupelna (dveře šířka 90 cm; místnost šířka 188 cm, hloubka 152 cm) s WC a upravenou sprchou. Jednokřídlé dveře koupelny se otevírají mechanicky směrem do předsíně, manipulační prostor před nimi významně zmenšují šatní skříně v předsíni.

Přístup k WC míse, která je umístěná v levém zadním rohu koupelny, je z pohledu od vstupu do kabiny zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je ale omezený přizdívkou sprchového koutu. Toaletní mísa je vybavena jedním pevným a jedním sklopným madlem. Sprchový kout bez zvýšeného okraje není vybavený madlem ani sprchovým sedátkem.

Ve 2. nadzemním podlaží, které je přístupné malým výtahem, se nachází prádelna (dveře šířka 70 cm). Další společné prostory nejsou k dispozici.

Výtah

Výtah (mechanicky otevírané dveře šířka 70 cm; kabina šířka 82 cm, hloubka 154 cm) nemá dostatečnou šířku. Nachází se na konci chodby vedle schodiště. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Výtah je vybavený madlem (výška 112 cm) na čelní stěně. Zrcadlo ani sedátko v kabině není. Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce max. 132 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 127 cm.


Hygienické zázemí

Ve společných prostorách areálu není hygienické zázemí s bezbariérovou úpravou. Upravená koupelna a WC je pouze součástí pokojů (viz Interiér).


Parkování

Před centrální budovou s recepcí ani u bloku č. 3 není vyhrazené parkovací stání. Po domluvě lze využívat neoznačenou parkovací plochu před vstupem do bloku č. 3, ke které vede jižní areálová cesta propojující ulice Weilova a Plukovníka Mráze.
Poslední změna: 1. prosinec 2021 14:53 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám