Koleje Hostivař
Weilova 1144/2, Praha 10

tel.: +420 771 128 350

web: https://kam.cuni.cz/KAM-308.html

e-mail: kolej.arealhostivar@kam.cuni.cz


Základní přehled přístupnosti
Uživatelský popis objektu


Rozsáhlý ubytovací areál v Hostivaři sestává z centrální budovy s recepcí a dalších vzájemně propojených deseti bloků. Dva bezbariérově upravené pokoje se nacházejí v bloku č. 10.


Vstup


Přístup od zastávek hromadné dopravy do ubytovacího areálu je komplikovaný. Přístupové chodníky jsou porušené a některé úseky jsou ve sklonu (až 10 %). Ulicí Weilova vede trasa po vozovce.

Před hlavním vstupem centrální budovy je schodiště (+3, +4, +3 schody), které lze vlevo obejít. Dvoukřídlé dveře hlavního vstupu se otevírají automaticky do stran. Šířka průjezdu je dostatečná. Z prostorné vstupní haly, kde se nachází centrální recepce a ubytovací kancelář (pult výška 116 cm), stoupá k pokojům schodiště.


Alternativní vstup přímo do budovy č. 10, jejíž součástí je ubytovací buňka s bezbariérově upravenými pokoji ve zvýšeném přízemí, vede z areálové jižní cesty (při ulici Kobylákova). Povrch cesty i plochy před vstupem do bloku č. 10 tvoří betonové panely s poruchami.

Bezbariérový přístup k pokojům je řešený průchozím výtahem, který v uliční úrovni (přízemí) ústí ven vedle rampy (sklon 9,5 %, šířka 160 cm, délka 245 cm) k vchodovým dveřím (hlavní křídlo šířka 82 cm, vedlejší křídlo šířka 45 cm; zvonková signalizace výška 150 cm, čipová čtečka výška 133 cm).Interiér

Výtah spojuje uliční úroveň a chodbu zvýšeného přízemí, která vede k ubytovací buňce. Buňka je složená ze společné předsíně s koupelnou a kuchyňkou, k níž po pravé i levé straně přiléhají pokoje pro ubytované s pohybovým omezením a za nimi pokoje pro asistenty.

Všechny dveře a průchody v buňce jsou široké min. 80 cm, výjimkou jsou dveře do koupelen (šířka 60 cm) v asistenčních pokojích, které nejsou bezbariérově upravené.

Společná předsíň i oba přilehlé pokoje jsou prostorné (manipulační plocha ø min. 150 cm). Předsíň je vybavená kuchyňskou linkou (výška 76 cm, podjezd 64 cm). Vpravo a vlevo vedou z předsíně vstupy do pokojů (šířka 380 cm, hloubka 290 cm), vždy s jedním lůžkem (výška 48 cm). Pokoje jsou průchozí do pokojů pro asistenty.


Z předsíně vede rovně vstup do společné koupelny (dveře šířka 90 cm; místnost šířka 345 cm, hloubka 150-243 cm) s WC a upravenou sprchou. Jednokřídlé dveře koupelny se otevírají mechanicky směrem do předsíně. Přístup k WC míse, která je umístěná našikmo v levém zadním rohu koupelny, je z pohledu od vstupu do kabiny zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 96 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním pevným madlem, kotveným vodorovně na boční stěně, a jedním sklopným madlem, které je kotvené na zadní stěně a ve vodorovné poloze zasahuje přes WC mísu (tzn. madla nejsou vůči WC míse podélně).

Prostorný sprchový kout bez zvýšeného okraje (šířka 150 cm, hloubka 145 cm) je vybavený vodorovným madlem a baterií na boční stěně, pevně kotvené sprchové sedátko chybí.

V 1. podzemním podlaží, které je přístupné výtahem, se nachází prádelna (dveře šířka 80 cm). Další společné prostory nejsou k dispozici.

Výtah

Průchozí výtah (automaticky otevírané dveře šířka 90 cm; kabina šířka 110 cm, hloubka 213 cm) spojuje 1. podzemní až 8. nadzemní podlaží. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Průchozí kabina má dveře umístěné naproti sobě. Výtah je vybavený sklopným sedátkem a madlem (výška 94 cm) na boční stěně. Zrcadlo v kabině není. Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce max. 112 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 118 cm. Výtah je uzamčený, pro jeho obsluhu vydává ubytovaným správa kolejí klíč.

Hygienické zázemí


Ve společných prostorách areálu není hygienické zázemí s bezbariérovou úpravou. Upravená koupelna a WC je pouze součástí ubytovací buňky (viz Interiér).


Parkování


Před centrální budovou s recepcí ani u bloku č. 10 není vyhrazené parkovací stání. Po domluvě lze využívat neoznačenou parkovací plochu před vstupem do bloku č. 10, ke které vede jižní areálová cesta propojující ulice Weilova a Plukovníka Mráze.Poslední změna: 1. prosinec 2021 14:52 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám