Budova Jinonice


adresa: U Kříže 661/8, Praha 5

web: www.jinonice.cuni.cz

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

Mgr. Eliška Pincová, tel. 251 080 393, 606 764 592 (místnost J5019),

vrátnice: 251 080 111


Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch NEObtížný sklon ANOBezbariérový vstup hlavním vchodem ANOBezbariérový vstup bočním vchodem NESchody ANOTočité schodiště NEVýtah ANOPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu NELižiny nebo rampa ANOÚzké dveře nebo průjezdy NEPřístupná toaleta - WC I. ANOČástečně přístupná toaleta - WC II. NEObtížně přístupná nebo nepřístupná toaleta - běžné WC ANO


Legenda k ikonám


Základní charakteristika objektu

Komplex tvoří dvě budovy, třípodlažní (A) a šestipodlažní (B), propojené spojovacím krčkem v úrovni 1. nadzemního podlaží.

Hlavní budova Fakulty humanitních studií UK umístěna na dobře přístupné pražské periferii. Jedná se o prakticky bezbariérovou novostavbu z roku 1999. Jednotlivá podlaží jsou zcela bez schodů. Výtahy umožňují přístup do všech prostor. V budově sídlí FHS, FSV a FF UK. V případě FHS jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou a bezbariérově přístupná menza s bufetem. V objektu je zdarma k dispozici šatna pro odložení svršků a případně menších zavazadel. Součástí budovy je rovněž univerzitní hotel.


Dostupnost a doprava


MHD

Hluboce založená stanice metra Jinonice doposud nedisponuje výtahovým vestibulem a nelze ji proto využít. Bezbariérové spojení je k dispozici autobusy 137 a 143, zastávka Jinonice. Od nástupišť je nutno překonat menší převýšení (cca 7 m) po cca 150 m dlouhém chodníku. V jednom ze směrů je možné využít podchod za cenu ztraceného spádu. Chodník vede zleva kolem novostavby bytového domu přímo u metra a poté vpravo – viz mapka. Pro fyzickou náročnost je přístup vhodný pro elektrický vozík nebo mechanický s doprovodem. Více na www.dpp.cz.


Parkování

V okolí budovy jsou prostorné parkovací kapacity bez vyhrazeného parkovacího stání. Podzemní garážová stání jsou přístupná pouze zaměstnancům s platnou parkovací kartou UK uživatelů a hostům ubytovací části.


Vstup

Povrch přístupového chodníku z ulice V Zářezu, kde se nachází zastávka MHD, tvoří asfalt s táhlým podélným skonem (6-8 %). Bezprostřední okolí budov je dlážděné rovnou betonovou dlažbou.


Komplex má společný vstup v úrovni 1. nadzemního podlaží budovy B. Dvoukřídlé vstupní dveře se otevírají automaticky do stran. Šířka průjezdu je dostatečná. V prostorné vstupní hale se nachází recepce (pult výška 113 cm). Dále do budovy vedou dvoje dvoukřídlé dveře (šířka 2x 100 cm).


Interiér

V budově B v úrovni 1. nadzemního podlaží (vstupu) se nachází šatna, dvě velké posluchárny (č. 1036 a 1037) se stupňovitým uspořádáním a aula. Z centrálního přízemního prostoru vede k budově A spojovací krček s +2 schody, které kompenzuje přímá jednoramenná rampa (sklon 9,5 %, šířka 132 cm, délka 300 cm) s oboustranným madlem (výška 90 cm). Manipulační prostor nad i pod rampou je dostatečný. Nad rampou a schody se nachází bufet a upravená toaleta.

Všechna podlaží obou budov propojuje celkem 5 výtahů. Dvojice parametrově shodných výtahů budovy A se nachází hned u spojovacího krčku. Podlaží budovy A propojuje dvojice výtahů vlevo za vstupní halou a jedna samostatná kabina v obloukové části objektu. Manipulační prostor v interiéru je dostatečný, dveře učeben, pracoven a další průchody jsou široké min. 80 cm, chodby budovy B jsou přesto poněkud stísněné.

Jinonická Knihovna T. G. M. disponuje také studovnou umístěnou v přízemí protějšího domu od hlavního vchodu. Prostory samotné jsou kompletně bezbariérové a vhodné k práci, nicméně vstup je částečně ztížen těžkými dveřmi z ulice. Pokud tyto pro vás představují překážku, volejte přímo od dveří na tel. studovny. Hlavní výpůjční pult se nachází v prostorách u hlavního vchodu. Zde instalované dveře jsou pro vozíčkáře nepraktické a z části úzké, ne však nepřekonatelné. Suterénní část volného výběru a studovny je přístupná služebním vchodem po domluvě s personálem knihovny. Jsou zde také k dispozici bezbariérově přístupné skříňky na osobní věci, uzamykatelné na klíček vypůjčitelný na průkaz ISIC.

Součástí komplexu jsou ubytovací kapacity s 1 bezbariérově řešeným apartmá v 2. nadzemním podlaží budovy B.


Výtah

Dvojice výtahů budovy A a samostatná kabina budovy B mají shodné parametry. Výtahy (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm; kabina šířka 110 cm, hloubka 140 cm) spojují všechna podlaží daných budov. Manipulační prostor před výtahy je dostatečný. Kabiny se sklopnými sedátky jsou dále vybaveny zrcadlem a madlem (výška 109 cm) na čelní stěně. Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce max. 128 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 122 cm.

Dvojice výtahů v budově B (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm; kabina šířka 112 cm, hloubka 151 cm) spojuje opět všechna podlaží budovy. Manipulační prostor před výtahy je dostatečný. Kabiny se sklopnými sedátky jsou dále vybaveny zrcadlem a madlem (výška 108 cm) na čelní stěně. Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce max. 106 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 143 cm.


Hygienické zázemí

V komplexu jsou celkem 3 upravené toalety, 2 z nich se stejnými parametry se nachází v 5. a 3. nadzemním podlaží budovy B vedle dvojice výtahů. Obě přístupné toalety (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 180 cm, hloubka 234 cm) s nepravidelným půdorysem jsou samostatné. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je vždy zleva i zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka min. 96 cm). Toaletní mísy jsou vybaveny dvěma sklopnými madly.


Třetí upravená toaleta se nachází v 1. nadzemním podlaží naproti bufetu u spojovacího krčku budov A a B. Přístupná toaleta (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 160 cm, hloubka 232 cm) je rovněž samostatná. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 80 cm). Toaletní mísa je vybavena dvěma sklopnými madly.


FotogaleriePoslední změna: 16. listopad 2021 14:04 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám