Biomedicínské centrum


adresa: alej Svobody 1655/76, Plzeň

virtuální prohlídka: zde

web: www.biomedic-plzen.cz

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

Mgr. Petra Buňatová, tel. 377 103 101,


Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch NEObtížný sklon ANOBezbariérový vstup hlavním vchodem ANOBezbariérový vstup bočním vchodem NESchody ANOTočité schodiště NEVýtah ANOPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu NELižiny nebo rampa ANOÚzké dveře nebo průjezdy NEPřístupná toaleta - WC I. ANOČástečně přístupná toaleta - WC II. NEObtížně přístupná nebo nepřístupná toaleta - běžné WC ANO


Legenda k ikonám


Základní charakteristika objektu

Komplex tvoří tři budovy – Biomedicínské centrum s přilehlým objektem určeným pro chov laboratorních zvířat a sedmipodlažní budova školy s pěti teoretickými ústavy fakulty (farmakologie a toxikologie, patologické fyziologie, fyziologie, biologie a biofyziky).


Dostupnost a doprava


MHD

Zhruba 450 metrů od budovy se nachází zastávka Lékařská fakulta (spoje 1, 33, 34, 40, 25). Více na www.pmdp.cz.


Parkování

Na přilehlém parkovišti, ke kterému vede chodník s mírným sklonem (sklon max. 7,5 %, délka cca7 m), je k dispozici 6 vyhrazených parkovacích stání.


Vstup

Povrch přístupového chodníku z ulice alej Svobody, kde se nachází zastávka MHD, tvoří betonová dlažba s mírným skonem (max. 6 %).


Biomedicínské centrum a budova školy mají vlastní vstupy, zvěřinec pak komunikuje s objektem Biomedicínského centra propojovacím krčkem v úrovni 2. nadzemního podlaží.


Budova školy má vstup v úrovni 1. nadzemního podlaží, který se s ohledem na okolní terén nachází pod úrovní přístupového chodníku (-12 schodů). Převýšení překonává zalomená čtyřramenná rampa (sklon 7 %, šířka 138 cm, délka 2x 760, 2x 900 cm) s vyhovujícími podestami a oboustranným madlem (výška 90 cm). Manipulační prostor pod rampou je dostatečný.

Dvoukřídlé vstupní dveře (šířka 2x 85 cm) se otevírají mechanicky směrem ven. Z prostorného zádveří (šířka 365 cm, hloubka 258 cm) s vrátnicí (pult výška 92 cm) vedou do centrální vstupní haly další totožné dveře, otevírají se směrem do zádveří.

Ke vstupu do Biomedicínského centra v úrovni 2. nadzemního podlaží vede z chodníku lávka s mírným sklonem (sklon max. 4 %, šířka 290 cm, délka cca 13,5 m). Dvoukřídlé vstupní dveře se otevírají automaticky do stran. Šířka průjezdu je dostatečná. Ve vstupní hale se nachází recepce (pult výška 91 cm), vpravo je vstup do propojovacího krčku, který vede do přilehlého objektu s laboratorními zvířaty.

S budovou školy je zvěřinec propojen pouze v úrovni schodišťové podesty (mezipatra) s navazujícími schodišti.


Interiér

Obě hlavní budovy mají logické a přehledné uspořádání, všechna podlaží propojují vždy dvojice výtahů s totožnými parametry. Manipulační prostor v interiéru je dostatečný, dveře učeben, pracoven a další průchody jsou široké min. 80 cm.


V budově školy v úrovni 1. nadzemního podlaží (vstupu) se nachází bufet a velká posluchárna se stupňovitým uspořádáním. Vyhrazená místa jsou v poslední horní řadě u vstupu do posluchárny. Ostatní prostory se nacházejí v úrovni jednotlivých pater.


Výtah

Všechny výtahy v komplexu mají shodné parametry, dvojice v jednotlivých budovách jsou pouze řešeny zrcadlově.


Výtahy (automaticky otevírané dveře šířka 90 cm; kabina šířka 120 cm, hloubka 210 cm) se nacházejí po stranách centrálních schodišť. Manipulační prostor před výtahy je dostatečný. Kabiny bez sklopných sedátek jsou vybaveny madlem (výška 90 cm) na čelní stěně a zrcadlem na boční stěně. Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce max. 96 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 118 cm.


Hygienické zázemí

V budově školy je celkem 6 upravených toalet, 5 z nich se nachází vždy na každém podlaží v chodbě, která vede od výtahů k pracovnám a učebnám. Přístupné toalety (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 180 cm, hloubka 228 cm) jsou samostatné. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je vždy zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 98 cm). Toaletní mísy jsou vybaveny dvěma sklopnými madly.


Šestá upravená toaleta se nachází v 1. nadzemním podlaží naproti bufetu. Přístupná toaleta (dveře šířka 90; kabina šířka 223 cm, hloubka 179 cm) je rovněž samostatná. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené, otevírají se mechanicky směrem ven. Kabina má otočenou dispozici o 90° (WC mísa je kotvená na pravé boční stěně). Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 97 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.


V budově Biomedicínského centra je k dispozici upravená toaleta na hygienickém zázemí v 1. nadzemním podlaží.

Přístupná toaleta (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 179 cm, hloubka 210 cm) je samostatná. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 114 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlemFotogalerie


Poslední změna: 23. únor 2022 13:14 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám