Budova V Úvalu

adresa: V Úvalu 84, Praha 5

web: https://www.lf2.cuni.cz/

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

Mgr. Petra Fabingerová, tel. 224 435 808, 224 435 815,


operativní asistence: vedoucí studijního odd. Marie Havlová, tel. 224 435 830,

vrátnice: 224 431 846 (pro orientaci po budově)


Základní charakteristika objektu

2. lékařská fakulta sídlí v budově ředitelství Fakultní nemocnice v Motole. Jedná se o stavbu z 60. let 20. století s nízkou mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Budova je součástí areálu nemocnice. Probíhá zde klinická výuka a nachází se zde také administrativní zázemí fakulty. Teoretická výuka je převážně soustředěna v budovách v areálu na Plzeňské čp. 130. Nově vystavěná budova je plně bezbariérová.


Dostupnost a doprava


MHD

Přímo v areálu nemocnice Motol se nachází bezbariérová stanice metra A Nemocnice Motol. Před nemocnicí Motol jsou k dispozici také bezbariérové autobusové zastávky. Více na www.dpp.cz. Přístup do areálu na Plzeňské čp. 130 je z tramvajové zastávky Motol – bezbariérově.


Parkování

V areálu nemocnice je provozován systém parkovacích lístků pro placené stání. Pro osoby s handicapem je parkování bezplatné, lístek slouží jako propustka z prostoru nemocnice. V areálu nemocnice jsou na všech parkovištích k dispozici vyhrazená místa pro handicapované. Pro přístup k fakultě je nejvhodnější využít rekonstruované parkoviště před dětským příjmem. Odtud je přímý vstup do budovy ředitelství nemocnice. V areálu na Plzeňské čp. 130 je možnost bezplatného parkování.


Vstup

Stanice metra A ústí přímo před vchodem do budovy ředitelství, kde se nachází děkanát i výukové prostory.


Interiér

Bezbariérový přístup do poslucháren je pro osoby s omezenou schopností pohybu zajištěn. Nejvhodnější jsou moderní výtahy přímo u vrátnice budovy ředitelství. Velké přednáškové sály se stupňovitým uspořádáním nedisponují úpravou pro osoby na vozíku, na horní straně je možno stát v zádveří, po domluvě lze využít příjezd vždy o patro níže přímo ke katedře. Studijní oddělení bezbariérově přístupné v 1. patře budovy ředitelství FNM na děkanátu 2. LF UK. Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Výtah

Dopravu do všech pater zajišťují výtahy v blízkosti vrátnice. Alternativně lze využít i starší výtahy blíže k přednáškovým sálům, které jsou však menších rozměrů. V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná další schodiště.


Hygienické zázemí

Bezbariérové toalety jsou volně přístupné ve vstupní hale dětské části nemocnice, nachází se ve stejné úrovni, jako je vstup do budovy děkanátu. Alternativně je možno využít i WC v části nemocnice pro dospělé.Poslední změna: 26. listopad 2019 10:51 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

E-mail:


Jak k nám