Přihlášky zdarma lákají stále více uchazečů

Letos Centrum Carolina zaznamenalo čtyřnásobný nárůst žádostí o přihlášku zdarma oproti loňskému roku. Univerzita Karlova tímto nabízí lepší dostupnost studia uchazečům ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí. Standardní cena jedné přihlášky je 880 Kč.

8. února 2024

Chatová podpora UK

Od prvních hodin tragédie na Filozofické fakultě funguje chat psychologické podpory Univerzity Karlovy pro studující i zaměstnance, kam je možné se stále obracet. Více o chatu a jeho provozu naleznete po rozklinutí aktuality.

6. ledna 2024

Mimořádná info linka

Každý den od 9 do 17h je k dispozici informační linka pro studující a zaměstnance UK, na které operátoři pomohou hledat potřebné informace a směřovat k službám nabízeným v souvislosti s tragickou událostí na Filozofické fakultě. Pomoc najdete na telefonním čísle +420 800 100 790.

6. ledna 2024

Poradny během vánočních prázdnin

Během vánočního volna budou Poradny Centra Carolina fungovat v omezeném provozu, naši pracovníci budou čerpat zasloužené volno. Budeme se na vás těšit opět v Novém roce!

13. prosince 2023

Podejte si přihlášku zdarma do 31. 12. 2023

Nacházíte se v tíživé životní situaci a přemýšlíte o studiu na UK? Do konce roku je možné podat si jednu přihlášku ke studiu zdarma!

Kompletní informace o podání přihlášky zdarma naleznete zde.

6. listopadu 2023

Mindfulness pro život

Mindfulness, neboli všímavost, znamená věnovat pozornost naší zkušenosti v přítomném okamžiku. Se zvědavostí, soucitem a přijetím.

V poradně Centra Carolina pořádáme osmitýdenní zážitkový kurz vedený certifikovanými lektorkami.

3. listopadu 2023

Mindfulness a péče o pacienty s karcinomem

aneb Péče o well-being lékařů a jejich pacientů

Zveme vás na workshop pro studující medicíny a všechny, kdo směřují do práce ve zdravotnictví nebo v paliativní péči. Workshop s Trish Bartley z Oxford Mindfulness Foundation proběhne v angličtině.

30. října 2023

Průzkum o duševním zdraví výzkumníků

Jste doktorandem nebo se věnujete výzkumné činnosti na UK? Zapojte se do Průzkumu o duševním zdraví výzkumníků - ReMO Staircase Survey, který se věnuje problematice wellbeingu a duševního zdraví na výzkumných pracovištích.

27. října 2023

Podpůrné skupiny

VŠICHNI STUDUJÍCÍ, Bc., Mgr., Ph.D.

Otevřeli jsme skupiny moderované našimi poradci, psychology a kouči. Ve skupině zjistíte, že nejste se svými problémy sami. Možnost probrat věci ve skupině přináší úlevu, nové pohledy, inspiraci a někdy i příležitost se zasmát věcem, nad kterými byste se o samotě třeba trápili.

16. října 2023

Poradenské služby o prázdninách

I během prázdnin mají Poradny Centra Carolina otevřeno, ovšem fungují v omezeném provozu. Přejeme vám příjemné léto!

1. července 2023