27. října 2023

Jste doktorandem nebo se na UK věnujete výzkumné činnosti? Zapojte se do Průzkumu o duševním zdraví výzkumníků - ReMO Staircase Survey.

Jeho cílem je vytvořit vůbec největší dosavadní referenční soubor dat k problematice wellbeingu na výzkumných pracovištích a duševního zdraví v kontextu udržitelnosti pracovních podmínek v akademickém prostředí. Kromě toho si klade za cíl i zkoumat kontextuální faktory ovlivňující duševní zdraví — tedy jak se indikátory duševního zdraví liší v závislosti na katedrách, institucích a zemích, kde výzkumníci působí. Tuto studii provádějí výzkumníci pro výzkumníky. Jejich snahou je zjistit, jak změnit akademické prostředí zevnitř, a to způsobem, který zohledňuje zdravé a udržitelné pracovní podmínky.

Proč se zapojit?

Informace, které poskytnete o svém duševním zdraví a pracovních podmínkách, poslouží jako podklady pro doporučení ohledně úprav relevantních politik. Vaše úsilí pomůže zajistit adekvátní zastoupení vaší výzkumné instituce a země a nasbírání dostatečného množství dat, díky nimž bude možné formulovat specifická doporučení pro Vaše pracoviště s ohledem na váš národní kontext.

Kde se zapojit?

Web ReMO Cost s dalšími informacemi:

Odkaz na dotazník:

Studii vypracovávají výzkumníci v rámci projektu financovaného projektem EU “Researcher Mental Health Observatory” – ReMO (Observatoř duševního zdraví výzkumníků). Tento projekt se zaměřuje na wellbeing a duševní zdraví v akademickém prostředí, což je téma, které má pro Evropskou výzkumnou oblast (European Research Area) strategický význam.

Zdroj: FAQ k projektu v českém překladu od České asociace doktorandů