Budova ČernáČerná 646/9, Praha 1

tel.: +420 224 491 111

web: https://web.etf.cuni.cz

e-mail:

Oblast podpory poskytované studentům a uchazečům o studium se speciálními potřebami na fakultní úrovni zaštiťují kontaktní osoby.


Základní přehled přístupnosti


Legenda k ikonám


Uživatelský popis objektu

Fakulta sídlí v domě Marathon na Novém Městě. Objekt má tři podzemní a šest nadzemních podlaží.


Vstup

Povrch přístupového chodníku tvoří mozaiková dlažba.

Dvoukřídlé dveře hlavního vstupu (hlavní křídlo šířka 75 cm, vedlejší křídlo šířka 78 cm) se otevírají mechanicky směrem ven. Zvonková signalizace (výška 149 cm) je umístěna vlevo u dveří. Do prostor fakulty vede z prostorného zádveří vstup vlevo, na pravé straně se nachází přístup na hygienické zázemí a do kavárny (v době mapování 7/2019 uzavřena).


Interiér

V úrovni 1. nadzemního podlaží (vstupu) se nachází vrátnice (pult výška 97 cm), správa budovy a studentská klubovna.

Všechna nadzemní a první podzemní podlaží budovy propojuje osobní výtah. Učebny v 2., 4. a 5. nadzemním podlaží, kanceláře děkanátu a studijní oddělení ve 3. nadzemním podlaží i kabinety kateder v 6. nadzemním podlaží jsou vždy přístupné úrovňově z páteřních chodeb s vazbou na výtah.

Manipulační prostor v interiéru je dostatečný, dveře učeben, pracoven a další průchody jsou široké min. 80 cm.

V 1. podzemním podlaží se nachází alternativní vstup pro osoby s omezenou hybností do knihovny. Vstup (dveře šířka 81 cm) je umístěný u výtahu. Hlavní přístup do knihovny vede z přízemí po schodišti.

2. podzemní podlaží slouží jako archiv vzácných tisků, pro běžnou veřejnost není přístupné.

Ve 3. podzemním podlaží je umístěna kaple s přístupem po víceramenném úzkém schodišti.


Výtah

Výtah (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm; kabina šířka 135 cm, hloubka 126 cm) spojuje 2. podzemní až 6. nadzemní podlaží budovy. Kabina je vybavena madlem a zrcadlem na čelní stěně. Sklopné sedátko v kleci chybí. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 111 cm, maximální výška ovladačů uvnitř kabiny je 115 cm.


Hygienické zázemí

V budově jsou celkem 2 upravené toalety. Samostatná přístupná toaleta (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 165 cm, hloubka 196 cm) se nachází ve 4. nadzemním podlaží u výtahu. Jednokřídlé dveře do kabiny WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Kabina má otočenou dispozici o 90° (WC mísa je kotvená na pravé boční stěně). Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 112 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.


Druhá upravená toaleta se nachází v 1. nadzemním podlaží u kavárny. Částečně přístupná toaleta (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 178 cm, hloubka 123-142 cm) je součástí oddělení WC ženy. Vstupní dveře na toalety jsou jednokřídlé (šířka 80 cm) a otevírají se mechanicky ven. Neoznačené jednokřídlé dveře do kabiny WC se otevírají mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 107cm). Toaletní mísa je vybavena dvěma sklopnými madly.


Parkování

U objektu jsou k dispozici dvě vyhrazená parkovací stání bez nájezdu na protější straně ulice. Povrch vozovky tvoří hrubá dlažba.


MHD

Nejbližší zastávky MHD jsou zastávky tramvají Myslíkova, Lazarská a Novoměstská radnice. Velmi užitečný je také bezbariérový vestibul stanice metra B Národní třída na rohu nedaleké Lazarské ulice a Magdalény Rettigové. Více na www.dpp.cz.FotogaleriePoslední změna: 16. listopad 2021 12:57 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.  (+420) 224 491 604

E-mail: centrumcarolina@cuni.cz


 

Digitalizační středisko Centra Carolina

Tel.: (+420) 224 491 581

E-mail:


Výdej karet ISIC - UK Point

(+420) 224 491 610


Infodesk UK Point - studijní dotazy obecného charakteru:

(+420) 224 491 850,


Jak k nám