Budova Pacovská
Pacovská 350/4, Praha 4

tel.: +420 222 539 200

web: htf.cuni.cz

e-mail:

Oblast podpory poskytované studentům a uchazečům o studium se speciálními potřebami na fakultní úrovni zaštiťují kontaktní osoby.


Základní přehled přístupnosti


Uživatelský popis objektu

V budově Husitské teologické fakulty sídlí děkanát, studijní oddělení, odborná knihovna, katedry husitské a pravoslavné teologie, judaistiky, religionistiky, filozofie a dalších neteologických oborů. Fakulta užívá pouze hlavní budovu a levý trakt objektu.


Vstup

Povrch přístupového chodníku je asfaltový s poruchami. Do areálu fakulty vede dvoukřídlá branka (šířka 2x 88 cm) bez zvonkové signalizace.

Před hlavním vstupem do budovy je krátké schodiště (+3 schody), které nedostatečně kompenzuje prudká jednoramenná rampa (sklon 28 %, šířka 100 cm, délka 162 cm) bez opatření proti sjetí vozíku a bez madla. Horní podesta je prostorná. Dvoukřídlé vstupní dveře (hlavní křídlo šířka 99 cm, vedlejší křídlo šířka 100 cm) se otevírají mechanicky směrem ven. Zvonková signalizace u vstupu není. Za vchodem vpravo se nachází vrátnice (pult výška 88 cm).

Vedlejší uzamčený vstup vede do přízemí hlavní budovy u napojení levého traktu. Před vstupem jsou +2 schody, které opět nedostatečně kompenzuje jednoramenná rampa (sklon 20 %, šířka 82 cm, délka 200 cm) bez opatření proti sjetí vozíku a bez madla. Horní podesta je prostorná. Dvoukřídlé vstupní dveře (hlavní křídlo šířka 85 cm, vedlejší křídlo šířka 87 cm) s +1 schodem a kovovým vyrovnávacím nájezdem (sklon 20 %, šířka 60 cm, délka 76 cm) se otevírají mechanicky směrem ven. Zvonková signalizace u vstupu není.


Interiér

Od hlavního vstupu vede do 1. patra schodiště se šikmou schodišťovou plošinou (nosnost 300 kg; přepravní plocha šířka 84 cm, hloubka 108 cm, ovládací prvky max. výška 113 cm). Manipulační plochy spodní i horní podesty jsou dostatečné.

V 1. patře se nachází studijní oddělení, PC učebna, katedra biblistiky a judaistiky (dveře šířka 2x 60 cm) a aula H 111 (dveře šířka 2x 60 cm).

Další čtyři nadzemní podlaží hlavního traktu jsou přístupná pouze po víceramenném schodišti.

Snížené přízemí, v němž sídlí tiskárna Nakladatelství Karolinum, je ze vstupní haly rovněž zpřístupněno šikmou schodišťovou plošinou (nosnost 300 kg; přepravní plocha šířka 84 cm, hloubka 108 cm, ovládací prvky max. výška 113 cm). Manipulační plochy spodní i horní podesty jsou dostatečné.

Z druhého konce chodby sníženého přízemí pak vede na podestu schodiště u levého traktu další plošina se shodnými parametry. Prostorná schodišťová podesta je přestupní plochou na další šikmou schodišťovou plošinu stejných rozměrů. Při přestupu na schodišťové podestě je však nutná asistence pro přivolání plošiny.

Tato plošina pak spojuje úroveň přízemí (při vedlejším vstupu), kde se nachází katedra religionistiky, menza a upravená kabina WC, druhou schodišťovou podestu, kde je umístěný vstup do auly H 109 (dveře šířka 2x 72 cm) a 1. patro levého traktu s katedrou psychologie a dvěma učebnami.

Další dvě nadzemní podlaží levého traktu jsou přístupná pouze po víceramenném schodišti.

Propojení pater budovy by se mělo perspektivně řešit dvěma výtahy.


Výtah

Částečnou přístupnost do podlaží budovy zajišťují šikmé schodišťové plošiny, výtah není k dispozici.


Hygienické zázemí

Samostatná přístupná toaleta (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 188 cm, hloubka 300 cm) se nachází v přízemí levého traktu u menzy. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 105 cm). Toaletní mísa je vybavena dvěma sklopnými madly (v době mapování 12/2019 byla madla lehce vyviklaná).


Parkování

Vyhrazení parkovací stání není k dispozici.


MHD

Nejbližší stanice metra je Budějovická, příjezd od ní je možný (10 min), nicméně chodníkům často chybí snížené nájezdy. Obrubníky však nejsou vysoké, popř. se jedná o rezidenční čtvrť, kde lze případně jet ve vozovce. Více na www.dpp.cz.Fotogalerie


Poslední změna: 29. leden 2020 13:33 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

E-mail:


Jak k nám