Magdalény Rettigové - původní verze

adresa: Magdalény Rettigové 4, Praha 1 – Nové Město

web: www.pedf.cuni.cz

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

doc. PhDr. PaedDr. Anna Kucharská, Ph.D., tel. 221 900 110, 221 900 462, 725 243 893,

vrátnice: 221 900 111 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Hlavní budova Pedagogické Fakulty UK je umístěná v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu s nízkou mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Jednotlivá podlaží jsou převážně bez schodů. Výtahy a mobilní plošiny umožňují přístup do drtivé většiny prostor určených studentům. Budova slouží výhradně Pedagogické fakultě UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou a v suterénu bezbariérová studentská kavárna.


Dostupnost a dopravaMHD

Přímo do ulice M. D. Rettigové ústí bezbariérový výtahový vestibul stanice metra B Národní třída. Pouhých 100 m od budovy se nachází bezbariérová tramvajová zastávka Lazarská linek 3, 5, 6, 9, 14, 24. Více na www.dpp.cz.


Parkování

Po předchozím ohlášení je možné parkovat přímo před budovou v ohrazené části ulice M. D. Rettigové. Z prostorových důvodů však toto parkovací místo nelze zcela garantovat.


Vstup

Do budovy se vstupuje hlavním vchodem, za dveřmi je elektrická rampa vedoucí do foyer budovy ve zvýšeném přízemí. U vchodových dveří je zvonek pro osoby s omezenou schopností pohybu, který přivolá vrátného. Ten pomůže nejen s vchodovými dveřmi, ale i s ovládáním elektrické plošiny.


Interiér

Bezbariérový přístup pro osoby s omezenou schopností pohybu je v obecné rovině zajištěn. Učebny jsou vybaveny mobilními stolky pro osoby s hendikepem.

Aula je umístěna ve střední části objektu s výškovým rozdílem vůči ostatním patrům. Bezbariérový přístup je zajištěn elektrickou plošinou u hlavního vstupu, s jejíž manipulací pomohou vrátní. V aule je k dispozici mobilní stůl pro vozíčkáře.


Knihovna je umístěna v přízemí a rozdělena na dvě části. Studovna s obsluhou je přístupná rovnou, výpůjční pult knihovny je obvykle přístupný přes bariérový dvůr. Zde je na vyžádání a s doprovodem pracovníků možno využít přístup zřízený neveřejnými prostorami knihovny vedoucí od studovny. Přístup k publikacím knihovny je zajištěn ze studovny. Knihovna je celá v neveřejných prostorách, po zapsání čísel z elektronického katalogu knihovnice publikace vyhledají a předávají je studentům. Studenti na vozíku mohou vyhledat a objednat knihy z prostor studovny, která je také vybavena počítači (publikace jsou jim předány tam), a do prostor knihovny vůbec nemusí vstupovat.


Nedostatkem jsou prakticky všudypřítomné historické dvoukřídlé dveře s prahem, šířka hl. křídla 60-70cm, jediný a velmi vytížený výtah.

Mimo výtahy a 4. patra nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Výtah

Pro dopravu do všech pater použijte výtah v blízkosti vrátnice a hl. vstupu (vlevo od vstupu do budovy).


Hygienické zázemí

Suterén: WC je vpravo od výtahu na konci chodby. Zamyká se, klíč je na vrátnici.

Přízemí: Samostatné bezbariérové WC je uzamykatelné Euro klíčem.

4. patro: Bezbariérové WC je součástí pánských WC (od výtahu doleva a dvakrát za roh) jako jediná, a proto sdílená a volně přístupná kabinka. WC je stavebně odděleno od zbytku pánských toalet a dá se zevnitř zamknout. Je dostatečně prostorné a vybavené kompenzačními mechanismy pro osoby na vozíku.


Fotogalerie


Virtuální prohlídka

Prostředí této budovy si můžete prohlédnout také prostřednictvím viruální prohlídky, která je k dispozici na stránkách fakulty.


Poslední změna: 13. prosinec 2018 15:27 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

Skype: poradnycc@outlook.cz

E-mail:


Jak k nám