Budova Jinonice


adresa: U Kříže 661/8, Praha 5

web: www.jinonice.cuni.cz

vrátnice: 251 080 111

Oblast podpory poskytované studentům a uchazečům o studium se speciálními potřebami na fakultní úrovni zaštiťují kontaktní osoby.


Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch NEObtížný sklon ANOBezbariérový vstup hlavním vchodem ANOBezbariérový vstup bočním vchodem NESchody ANOTočité schodiště NEVýtah ANOPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu NELižiny nebo rampa ANOÚzké dveře nebo průjezdy NEPřístupná toaleta - WC I. ANOČástečně přístupná toaleta - WC II. NEObtížně přístupná nebo nepřístupná toaleta - běžné WC ANO


Základní charakteristika objektu

Komplex tvoří dvě budovy, třípodlažní (A) a šestipodlažní (B), propojené spojovacím krčkem v úrovni 1. nadzemního podlaží.

Hlavní budova Fakulty humanitních studií UK umístěna na dobře přístupné pražské periferii. Jedná se o prakticky bezbariérovou novostavbu z roku 1999. Jednotlivá podlaží jsou zcela bez schodů. Výtahy umožňují přístup do všech prostor. V budově sídlí FHS, FSV a FF UK. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou a bezbariérově přístupná menza s bufetem. V objektu je zdarma k dispozici šatna pro odložení svršků a případně menších zavazadel. Součástí budovy je rovněž univerzitní hotel.


Dostupnost a doprava


MHD

Hluboce založená stanice metra Jinonice doposud nedisponuje výtahovým vestibulem a nelze ji proto využít. Bezbariérové spojení je k dispozici autobusy 137 a 143, zastávka Jinonice. Od nástupišť je nutno překonat menší převýšení (cca 7 m) po cca 150 m dlouhém chodníku. V jednom ze směrů je možné využít podchod za cenu ztraceného spádu. Chodník vede zleva kolem novostavby bytového domu přímo u metra a poté vpravo – viz mapka. Pro fyzickou náročnost je přístup vhodný pro elektrický vozík nebo mechanický s doprovodem. Více na www.dpp.cz.


Parkování

V okolí budovy jsou prostorné parkovací kapacity bez vyhrazeného parkovacího stání. Podzemní garážová stání jsou přístupná pouze zaměstnancům s platnou parkovací kartou UK uživatelů a hostům ubytovací části.


Vstup

Povrch přístupového chodníku z ulice V Zářezu, kde se nachází zastávka MHD, tvoří asfalt s táhlým podélným skonem (6-8 %). Bezprostřední okolí budov je dlážděné rovnou betonovou dlažbou.

Komplex má společný vstup v úrovni 1. nadzemního podlaží budovy B. Dvoukřídlé vstupní dveře se otevírají automaticky do stran. Šířka průjezdu je dostatečná. V prostorné vstupní hale se nachází recepce (pult výška 113 cm). Dále do budovy vedou dvoje dvoukřídlé dveře (šířka 2x 100 cm).


Interiér

V budově B v úrovni 1. nadzemního podlaží (vstupu) se nachází šatna, dvě velké posluchárny (č. 1036 a 1037) se stupňovitým uspořádáním a aula. Z centrálního přízemního prostoru vede k budově A spojovací krček s +2 schody, které kompenzuje přímá jednoramenná rampa (sklon 9,5 %, šířka 132 cm, délka 300 cm) s oboustranným madlem (výška 90 cm). Manipulační prostor nad i pod rampou je dostatečný. Nad rampou a schody se nachází bufet a upravená toaleta.

Všechna podlaží obou budov propojuje celkem 5 výtahů. Dvojice parametrově shodných výtahů budovy A se nachází hned u spojovacího krčku. Podlaží budovy A propojuje dvojice výtahů vlevo za vstupní halou a jedna samostatná kabina v obloukové části objektu. Manipulační prostor v interiéru je dostatečný, dveře učeben, pracoven a další průchody jsou široké min. 80 cm, chodby budovy B jsou přesto poněkud stísněné.

Jinonická Knihovna T. G. M. disponuje také studovnou umístěnou v přízemí protějšího domu od hlavního vchodu. Prostory samotné jsou kompletně bezbariérové a vhodné k práci, nicméně vstup je částečně ztížen těžkými dveřmi z ulice. Pokud tyto pro vás představují překážku, volejte přímo od dveří na tel. studovny. Hlavní výpůjční pult se nachází v prostorách u hlavního vchodu. Zde instalované dveře jsou pro vozíčkáře nepraktické a z části úzké, ne však nepřekonatelné. Suterénní část volného výběru a studovny je přístupná služebním vchodem po domluvě s personálem knihovny. Jsou zde také k dispozici bezbariérově přístupné skříňky na osobní věci, uzamykatelné na klíček vypůjčitelný na průkaz ISIC.

Součástí komplexu jsou ubytovací kapacity s 1 bezbariérově řešeným apartmá v 2. nadzemním podlaží budovy B.


Výtah

Dvojice výtahů budovy A a samostatná kabina budovy B mají shodné parametry. Výtahy (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm; kabina šířka 110 cm, hloubka 140 cm) spojují všechna podlaží daných budov. Manipulační prostor před výtahy je dostatečný. Kabiny se sklopnými sedátky jsou dále vybaveny zrcadlem a madlem (výška 109 cm) na čelní stěně. Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce max. 128 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 122 cm.

Dvojice výtahů v budově B (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm; kabina šířka 112 cm, hloubka 151 cm) spojuje opět všechna podlaží budovy. Manipulační prostor před výtahy je dostatečný. Kabiny se sklopnými sedátky jsou dále vybaveny zrcadlem a madlem (výška 108 cm) na čelní stěně. Ovladače na nástupních místech jsou ve výšce max. 106 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 143 cm.


Hygienické zázemí

V komplexu jsou celkem 3 upravené toalety, 2 z nich se stejnými parametry se nachází v 5. a 3. nadzemním podlaží budovy B vedle dvojice výtahů. Obě přístupné toalety (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 180 cm, hloubka 234 cm) s nepravidelným půdorysem jsou samostatné. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je vždy zleva i zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka min. 96 cm). Toaletní mísy jsou vybaveny dvěma sklopnými madly.


Třetí upravená toaleta se nachází v 1. nadzemním podlaží naproti bufetu u spojovacího krčku budov A a B. Přístupná toaleta (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 160 cm, hloubka 232 cm) je rovněž samostatná. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 80 cm). Toaletní mísa je vybavena dvěma sklopnými madly.


Fotogalerie


Virtuální prohlídka

Prostředí této budovy si můžete prohlédnout také prostřednictvím viruální prohlídky, která je k dispozici na stránkách fakulty.Poslední změna: 30. leden 2020 14:08 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

E-mail:


Jak k nám