Budova Smetanovo nábř. - Hollar - původní verze

adresa: Smetanovo nábřeží 6, Praha 1

web: https://fsv.cuni.cz/

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

Mgr. Kateřina Vovsová, tel. 222 112 237, katerina.vovsova@fsv.cuni.cz

Mgr. Denisa Šmejkalová, tel. 222 112 237, denisa.smejkalova@fsv.cuni.cz

vrátnice: 222 112 111 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Hlavní budova Fakulty sociálních věd UK je umístěná v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu s minimální mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Jednotlivá podlaží jsou bez schodů. Budova slouží výhradně Fakultě sociálních věd UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní i další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou a ve dvoře studentská kavárna. Pro nevidomé je na budově u hlavního vchodu nainstalováno akustické hlasové zařízení informující o vstupu do budovy.


Dostupnost a dopravaMHD

Bezbariérové spojení je k dispozici přímo k budově tram č. 17 a 18 zastávka Národní divadlo (jen směr ke Staroměstské). Výstup je na ostrůvek se sníženým nájezdem. Dále je možno využít obousměrné bezbariérové zastávky Národní divadlo na Národní třídě tram č. 6, 9, 18 a 22. Více na www.dpp.cz.


Parkování

Fakulta má k dispozici v ulici Divadelní jedno vyhrazené parkovací místo pro osoby se zdravotním postižením v pracovní dny od 7:00 do 18.00 hodin. Divadelní ulice přiléhá k zadní straně budovy, kde je umístěn bezbariérový vchod.


Vstup

Hlavní vstup ze Smetanova nábřeží není bezbariérový (schodiště, těžké dveře). Bezbariérový vstup/vjezd je k dispozici vraty z Divadelní ulice. Zde je možný automatický vstup na průkaz ISIC nebo zazvonit na vrátného, případně ho kontaktovat na tel. čísle uvedeném u dvěří.


Interiér

Prakticky všudypřítomné historické dvoukřídlé dveře s prahem, šířka hl. křídla 60 cm. Bezbariérový přístup do učeben a přednáškových sálů pro osoby s omezenou schopností pohybu je kompletně zajištěn. Nutno počítat z úzkými dvoukřídlovými dveřmi v celém objektu – vhodná asistence. Studijní oddělení je přístupné, nachází se v 1. a 2. patře. Knihovna se nachází v suterénu, vstup je ze dvora. Prostory knihovny jsou přístupné, u vstupu jsou instalovány bezbariérové dostatečně široké dveře. V případě nutnosti je možno také zazvonit na personál. Lze využít také tichou studovnu na úrovni přízemí, kam lze po domluvě vstoupit z chodby tamtéž.


Výtah

Všechna podlaží jsou kompletně přístupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná schodiště, pohyb ztěžují úzké dvoukřídlé dveře a prahy.

Pro dopravu do všech pater použijte výtah v blízkosti vrátnice a hl. vstupu. Výtah hlásí patra. K výtahu je přístup ze dvora v 1. suterénu, kam je bezbariérový přístup vjezdem z ulice Divadelní.


Hygienické zázemí

1. patro: Bezbariérové WC samostatné vedle ostatních toalet (od výtahu vpravo). Opatřeno EURO klíčem.

2. patro: Bezbariérové WC samostatné vedle ostatních toalet (od výtahu vpravo). Opatřeno EURO klíčem.


Fotogalerie


Virtuální prohlídka

Prostředí této budovy si můžete prohlédnout také prostřednictvím viruální prohlídky, která je k dispozici na stránkách fakulty.Poslední změna: 13. prosinec 2018 16:19 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

Skype: poradnycc@outlook.cz

E-mail:


Jak k nám