21. září 2023

Asistence při studiu

Asistence při studiu je služba, která funguje primárně na mezistudentské pomoci a jejím hlavním cílem je podpora studentů se specifickými potřebami při integraci do akademického prostředí.

JSEM STUDENT SE SPECIÁLNÍMI POTŘEBAMI

Klientem služby asistence při studiu může být studující, který je evidovaný jako student se specifickými potřebami a který má zároveň službu doporučenou v odborném posudku od funkčního diagnostika.

Registrace do služby probíhá v systému SIS (SIS4 – Nestudijní agenda – položka Evidence služeb pro studenty se specifickými potřebami - registace klienta).

S nalezením asistenta vám pomůže koordinátorka služby Veronika Kubíková (e-mail: )

JSEM STUDENT A CHCI POMÁHAT

Registrace probíhá v systému SIS (SIS4 – Nestudijní agenda – položka Evidence služeb pro studenty se specifickými potřebami - registrace asistenta).

V systému SIS4 probíhá také podávání výkazů práce, na základě kterých je asistentům vyplácena odměna ve formě stipendia. Aktuální hodinová sazba činí 120 Kč/hod.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte koordinátorku služby Veroniku Kubíkovou.