(využívejte, prosím, především e-mailový kontakt, v případě nutnosti tel. 728 066 181
S čím vám pomůžu?
Akademické psaní (práce s odbornými texty)
Poradenství v oblasti strukturace psaného textu a formálních náležitostí
Absolvoval jsem bohemistiku a dějiny umění na FF UK. Badatelsky se věnuji architektuře novověku a památkové péči, profesně působím jako redaktor. Několik let jsem pracoval v Národním památkovém ústavu v pozici šéfredaktora odborného časopisu Zprávy památkové péče, v současnosti jsem vedoucím oddělení publikací v Ústavu pro studium totalitních režimů. Jako editor, autor nebo spoluautor jsem se podílel na řadě odborných publikací a odborných i populárně naučných studií a článků.
S čím vám pomůžu?
Akademické psaní (práce s odbornými texty)
Poradenství v oblasti strukturace psaného textu a formálních náležitostí
Pracuji jako koordinátorka podpory pro studující se zrakovým postižením v Centru Carolina. Zároveň spravuji digitalizační středisko a studovnu pro studující se specifickými potřebami. Při své práci se věnuji poradenské a konzultační činnosti, a to nejen pro studenty se zrakovým postižením, ale také pro studenty s dalšími specifickými potřebami. Své zkušenosti se snažím předávat i studentům z Filozofické fakulty, kde vyučuji s kolegyní předmět Digitalizace pro studenty se specifickými potřebami. Poradenství i digitalizaci studijní literatury mohou využívat i uchazeči o studium na UK.
S čím vám pomůžu?
prohlubování kompetencí nezbytných k efektivní práci s psaným textem (včetně akademického čtení a psaní), k efektivnímu užívaní znakových jazyků v akademickém prostředí a obecně kompetencí nezbytných k úspěšnému univerzitnímu studiu, včetně efektivního
vzdělávací kurzy,
využívání tlumočení,
využívání přepisu,
využívání zápisu a dalších servisních a organizačních opatření,
Pracuji v Ústavu jazyků a komunikace neslyšících FF UK jako odborný konzultant pro studium neslyšících a nedoslýchavých studentů a spravuji web NaNUK. Vystudovala jsem ergoterapii na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a Češtinu v komunikaci neslyšících (dnes Jazyky a komunikace neslyšících) na Filozofické fakultě UK. Na téže fakultě dokončuji magisterské studium jednooborové psychologie. V ergoterapii se specializuji na diagnostiku a neurorehabilitaci u pacientů po získaném poškození mozku, na psychogenní poruchy hybnosti a na pacienty s nízkou motivací k RHB. Působím též ve výzkumném týmu v Holandsku jako neurolingvista-diagnostik. V minulosti jsem spolupracovala s ÚP při ergodiagnostice (zjišťování aktuálního pracovního potenciálu) a úpravách pracovního prostředí u klientů s různými specifickými potřebami hledajících zaměstnání. Jsem rodilou mluvčí českého znakového jazyka, diagnostiku je možno provést i v tomto jazyce (také v psané a mluvené češtině a angličtině).
S čím vám pomůžu?
analýza aktuálního stylu učení a podpora při volbě vhodného stylu učení
podpora při zvládání stresu a úzkosti v souvislosti se studiem, techniky vedoucí ke zmírnění stresu
Vystudovala jsem psychologii na Pedagogické fakultě UK, aktuálně působím jako doktorandka na Katedře psychologie PedF UK. V rámci svého studia mimo jiné vyučuji semináře z vývojové a pedagogické a školní psychologie pro studenty učitelských oborů. V minulosti jsem pracovala jako psycholog v pedagogicko-psychologické poradně, krátce jako školní psycholog na gymnáziu a střední škole. Absolvovala jsem komplexní kurz krizové intervence a další doplňující kurzy a školení zaměřené zejména na psychodiagnostiku a nejčastější obtíže žáků základních a středních škol.
Konzultační hodiny: středa 15:00 – 17:00 po předchozí emailové domluvě v budově Katedry psychologie PedF UK (Myslíkova 7, 110 00 Praha 1), případně online (Zoom)
S čím vám pomůžu?
Nácvik studijních strategií specializace na PAS
Rozvoj sociálních dovedností potřebných pro studium na VŠ
Absolvovala jsem obor Speciální pedagogika na PedF na Masarykově univerzitě v Brně. Několik let jsem pracovala s dětmi se sluchovým postižením. Vedla jsem letní tábory a volnočasové kroužky pro žáky s poruchou autistického spektra. Poslední 4 roky se věnuji vytváření individuálních plánů a nastavovaní podporných opatření pro žáky a studenty s poruchou autistického spektra. Aktuálně se v Centru Carolina zaměřuji na nácvik studijních strategií.
S čím vám pomůžu?
Vystudovala jsem psychologii a speciální pedagogiku na UK, doktorské studium jsem absolvovala se zaměřením na pedagogickou psychologii. V rámci výuky se věnuji především vývojové psychologii. Absolvovala jsem kurzy zaměřené na rozšíření psychodiagnostických znalostí a krizovou intervenci, poradenskou práci se skupinou, psychoterapeutický výcvik v systemické a rodinné terapii.
Ve své praxi se zaměřuji na studijní, osobní i vztahové potíže studujících, nácviky studijních kompetencí, práci se stresem. Moje terapeutická či poradenská práce vychází ze systemického přístupu, který mi dovoluje obtíže klientů nahlížet v širším kontextu.
Konzultace dle individuální dohody emailem, konzultace probíhají osobně nebo online.
Adresa: PedF UK, Katedra psychologie, Myslíkova 7, Praha 1, 3.patro, místnost: M307, případně Akademická poradna PedF, Spálená 10, Praha 1.
Centrum Carolina
Adresa: UK Point, Univerzita Karlova,
Celetná 13, 116 36 Praha 1, Česká republika
Tel. (+420) 224 491 604
E-mail: centrumcarolina@cuni.cz
Digitalizační středisko Centra Carolina
Tel. 224 491 581
E-mail: digitalizace@ruk.cuni.cz