23. prosince 2023

Nové termíny podpůrných setkání s metodou EMDR

V reakci na mimořádnou událost střelby na univerzitě vás srdečně zveme na setkání, která jsou otevřená pro všechny studující a zaměstnance a zaměstnankyně, zasažené osoby, svědky, rodinné příslušníky nebo ty, kteří mají spojení s místem události.

Český institut pro psychotraumatologii a EMDR pořádá otevřená podpůrná setkání, které povedou jeho experti a expertky. Když totiž dojde k život ohrožující události, jako je masivní střelba, může být pro náš mozek obtížné strávit všechny znepokojivé informace a může způsobit dlouhodobě prožívané příznaky a rozrušující vzpomínky. Využít tato setkání můžete i během jiných zátěžových situací včetně povodní ze září 2024.

V dlouhodobém horizontu je klíčové zaměřit se na podporu zdravých a silných aspektů našeho organismu, které nám pomáhají udržet odolnost i v těžkých časech. Zvláště neuroplasticita – schopnost mozku přizpůsobovat se – může být posílena zaměřením na pozitivní emoce a zkušenosti, což umožňuje lépe zvládat stres a zotavit se z traumatických událostí.

Během skupinových setkání vám budeme poskytována psychoedukace o tom, jak můžeme své neuronové sítě podporovat směrem k odolnosti a jak sebeuklidňující techniky mohou pomoci zmírnit akutní stresové projevy a předejít vývoji posttraumatického stavu. Bude zaměřena pozornost jak k pozitivním aspektům osobnosti, tak k zpracování přetrvávající zátěže pomocí neurobiologických cvičení.

Skupinová setkání probíhají v bezpečném prostředí, které respektuje vaše osobní hranice. Není vyžadováno, abyste sdíleli své pocity nebo mluvili o svých zkušenostech verbálně. Vše zůstává důvěrné a sdílení je zcela dobrovolné.

Skupiny, které budou probíhat živě:

3.10. 2024 prezenčně ve 14 a v 16; Malá aula, Karolinum, Univerzita Karlova

21.10. 2024 prezenčně ve 14 a v 16; Velká zasedací místnost, Karolinum, Univerzita Karlova

13.11. 2024 prezenčně ve 14 a v 16; Velká zasedací místnost, Karolinum, Univerzita Karlova

13.12. 2024 prezenčně ve 14 a v 16; Malá aula, Karolinum, Univerzita Karlova

14.1. 2025 prezenčně ve 14 a v 16; Velká zasedací místnost, Karolinum, Univerzita Karlova

Registrovat se je možné zde.

Skupiny, které budou probíhat online:

24.9. 2024 (17:00) online

6.11. 2024 (17:00) online

4.12. 2024 (17:00) online

Registrovat se je možné zde.

Více informace naleznete také zde.

Adresa: UK Point, Univerzita Karlova,

Celetná 13, 116 36 Praha 1, Česká republika