Budova Kateřinská - původní verze

adresa: Kateřinská 32, Praha 2 – Nové Město

web: https://www.lf1.cuni.cz/

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

MUDr. Yvona Angerová, MBA, Ph.D., tel. 224 968 512

e-mail:

vrátnice: Markéta Sochorová, tel. 224 964 225, 224 964 318 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Budova děkanátu 1. Lékařské fakulty UK je umístěna v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu se zcela minimální mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Budova slouží výhradně 1. lékařské fakultě UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty.


Dostupnost a doprava


MHD

Nejbližší zastávka MHD je zastávka autobusu č. 291 „Kateřinská“ ležící přímo u objektu. Velmi užitečná je také nedaleká bezbariérová stanice metra C I. P. Pavlova. Více na www.dpp.cz.


Parkování

Budova disponuje vyhrazeným místem pro handicapované ve vnitřním dvoře. Je vhodné ohlásit příjezd předem. Vjezd se nachází v ulici Ke Karlovu 22. Ze dvora se lze bez problému dostat bezbariérovým vchodem přímo k výtahu spojujícím jednotlivá patra.


Vstup

Do budovy se vstupuje dovrem, kam lze projet průjezdem z ulice Ke Karlovu 22.


Interiér

Veškeré výukové prostory jsou alespoň v základní míře přístupné, je zde velký podíl nových, komfortních prostor. Vstup do stupňovitých učeben také není problém, ve většině je dostatek prostoru pro účast na výuce. Studijní oddělení plně přístupné.

V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná schodiště, pohyb místy komplikují prahy a dvoukřídlé historické dveře na vstupu do jednotlivých místností.

Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Výtah

Pro dopravu do všech pater použijte výtah umístěný u bezbariérového vstupu. Je prostorný a umožňuje dopravu všech druhů invalidních vozíků. Druhý výtah lze použít také, je ale méně prostorný.


Hygienické zázemí

Budova disponuje několika bezbariérovými toaletami. Od vchodu nejbližší je v 1. patře napravo od výtahu. Bližší informace jsou na vrátnici. Toalety se zamykají místním klíčem.


FotogaleriePoslední změna: 27. listopad 2019 11:13 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

Skype: poradnycc@outlook.cz

E-mail:


Jak k nám