Budova Černá - původní verze

adresa: Černá 9, Praha 1 – Nové Město

web: https://web.etf.cuni.cz/

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

ThDr. Ladislav Beneš, tel. 776 036 502, ,

vrátnice: 221 988 214 (volat pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Budova děkanátu Evangelické teologické fakulty UK je umístěna v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu se zcela minimální mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Budova slouží výhradně Evangelické teologické fakultě UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou a bezbariérově přístupná kavárna.


Dostupnost a doprava


MHD

Nejbližší zastávky MHD jsou zastávky tramvají Myslíkova, Lazarská a Novoměstská radnice. Velmi užitečný je také bezbariérový vestibul stanice metra B Národní třída na rohu nedaleké Lazarské ulice a Magdalény Rettigové. Více na www.dpp.cz.


Parkování

Budova nedisponuje vyhrazeným místem pro handicapované, nelze proto garantovat parkovací místo. Parkování je možné na veřejném parkovacím místě pro handicapované přímo v Černé ulici nedaleko vchodu do budovy, je ovšem nutno počítat s vysokými obrubníky a kočičími hlavami na vozovce. Praktické je vzdálenější parkování v Nové scéně Národního divadla, pro svou vzdálenost však lze doporučit spíše elektrický vozík nebo asistenci.


Vstup

Do budovy se vstupuje vchodem z ulice širokými dveřmi bez schodů. Vrátnice se, stejně jako výtah propojující všechna patra, nachází vlevo od vstupní chodby.


Interiér

Veškeré výukové prostory jsou alespoň v základní míře přístupné, velký podíl nových, komfortních prostor po rekonstrukci v roce 2015. Knihovna se nachází v suterénu, výtah vede k zadnímu vchodu, odkud je třeba se ohlásit zvonkem. Knihovna je převážně bezbariérová. Studijní oddělení je plně přístupné.

Dveře v budově i výtah jsou opatřené elektronickými zámky. Přístup je volný jen v době hlavní výuky, jinak prostřednictvím vrátného, případně pomocí studijního průkazu.

Všechny výukové prostory jsou vybavené audiovizuální technikou.

Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Výtah

Pro dopravu do všech pater použijte výtah umístěný u vrátnice. Je prostorný a umožňuje dopravu všech druhů vozíků. Všechna podlaží jsou dostupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná schodiště, pohyb místy komplikují prahy na vstupu do jednotlivých místností.


Hygienické zázemí

Budova disponuje několika bezbariérovými toaletami. Od vchodu nejbližší je v 1. podlaží nalevo od výtahu. Bližší informace lze získat na vrátnici, která je umístěna ve stejném místě budovy. Toalety se zamykají otočným WC zámkem (pouze zevnitř).


Fotogalerie


Poslední změna: 16. listopad 2018 15:09 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

Skype: poradnycc@outlook.cz

E-mail:


Jak k nám