• Akce

Akce

Sexuální obtěžování na VŠ není tabu!

Centrum Carolina pořádá 18. 3. ve spolupráci se spolkem Konsent on-line workshop Respekt až na půdu *akademickou. Účastníci a účastnice budou mít možnost si modelové situace “osahat”, prakticky se tak naučit tyto problémové situace rozpoznávat a řešit. Seznámí se s formami sexuálního obtěžování a násilí, se stereotypy a mýty i s aktuálními daty z českých vysokých škol.

Společně diskutujeme o respektu k sobě a druhým, nastavování hranic a potřebě souhlasu při sexuálním jednání. Zaměříme se i na to, jak citlivě a adekvátně řešit situace, když se násilí děje v našem okolí a jak v takových případech pomoci osobě, která se stane terčem takového chování. V neposlední řadě si řekneme, kam se obrátit v rámci univerzity a jaké další možnosti pomoci jsou k dispozici.

Pro workshop je stěžejní diskuze facilitovaná zkušenými lektory, modelové situace z vysokoškolského prostředí a interaktivní, ale vždy dobrovolné zapojení všech zúčastněných. Pro neslyšící a nedoslýchavé studenty je možné zajistit tlumočení nebo simultánní přepis.

Přihlašování na workshop zde. Počet míst je omezen.Poslední změna: 21. únor 2021 22:12 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

E-mail:


Jak k nám