Rektorát - původní verze

adresa: Ovocný trh 3, Praha 1

koordinátor pro osoby se speciálními potřebami:

Centrum Carolina IPSC UK, tel. 224 491 896

správa objektu: Ivan Bažant, tel. 224 491 704


Základní charakteristika objektu

Budova rektorátu Univerzity Karlovy je umístěná v historickém centru Prahy jako součást Areálu Karolina. Nachází se napravo od hlavního vstupu do areálu z Ovocného trhu. Jedná se o historickou budovu se značnou mírou bariérovosti pro handicapované osoby. V budově se nachází jeden výtah. Jednotlivá podlaží jsou stavebně různorodá, obvykle není možný přístup do části podlaží kvůli různě dlouhým schodištím (3–12 schodů). Budova je sídlem řady administrativních součástí rektorátu Univerzity Karlovy. V přízemí se nachází bezbariérové WC a částečně bezbariérový bufet.


Dostupnost a doprava


MHD

Nedaleká hluboce založená stanice metra A i B Můstek doposud nedisponuje výtahovým vestibulem (ve výstavbě pro obě linky) a nelze ji proto využít. Bezbariérové spojení je k dispozici tramvajemi (5, 8, 24, 26) i bus na Náměstí Republiky, stanice metra je taktéž bez výtahu. Více na www.dpp.cz.


Parkování

Po předchozím ohlášení se pracovníkům správy objektu je pro handicapované osoby možné parkovat v jednom ze dvorů areálu Karolina. Vjezd je vraty na Ovocném trhu č. 5. Zde je možno zazvonit na vrátnici, vrátný má také k dispozici kameru. Pro přístup do budovy rektorátu je nutné stejnými vraty znovu vyjet na Ovocný trh, dát se vpravo a vjet vedlejším vchodem k hlavní vrátnici. Kolem ní již přímo k budově rektorátu, kde se nachází bufet a naproti němu výtah do vyšších pater.


Vstup

Pro budovu rektorátu i historické budovy Karolina slouží bezbariérový vstup z Ovocného trhu vlevo od hlavního vstupu. Ten se zamyká a je nutno přivolat personál přilehlé vrátnice. (vizuální kontakt, zvonek u dveří) Vstupuje se přímo k recepci, kde je možné vyžádat si potřebné informace např. k orientaci po budově apod.


Interiér

Přízemí: přístupné, omezení představují obtížně otevírané dvoukřídlé spojovací dveře.

1. patro: 201–206 přístupné, vyšší čísla nikoliv.

2. patro: 301–306 přístupné, vyšší čísla nikoliv.

3. patro: 401–406 přístupné, vyšší čísla nikoliv.

4. patro: přístupné jen minimum pracovišť, od výtahu jeden schod 20 cm, individuální schůzka vhodnější.


V budově nejsou instalovány žádné prvky pro nevidomé mimo akustických majáčků u hlavních vchodů do areálu Karolina (Ovocný trh 3, Celetná 20 a 13). Budova disponuje kvalitním přehledovým plánem u vrátnice, nicméně jako celek je na orientaci spíše náročná.


Výtah

Všechna podlaží jsou s omezeními přístupná dostatečně prostorným výtahem. Kvůli schodištím je ovšem vždy přístupná zhruba jedna třetina prostor. Ve všech ostatních případech je vhodné domluvit si individuální schůzku např. na vrátnici u hlavního vchodu.


Hygienické zázemí

Bezbariérové toalety jsou v přízemí, vpravo od výtahu dvoukřídlými dveřmi, po levé straně. Zamyká se – klíč na vrátnici, při trvalé potřebě možnost klíč získat.


FotogaleriePoslední změna: 16. listopad 2018 15:15 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

Skype: poradnycc@outlook.cz

E-mail:


Jak k nám