Budova Albertov - původní verze

adresa: Albertov 6, Praha 2 – Nové Město

web: www.natur.cuni.cz

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

RNDr. Dana Fialová, Ph.D., tel. 221 951 397,

vrátnice: 732 866 487, 221 951 111 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Hlavní budova Přírodovědecké Fakulty UK je umístěna v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu s nízkou mírou bariérovosti pro handicapované osoby. Jednotlivá podlaží jsou převážně bez schodů. Výtahy umožňuje přístup do drtivé většiny prostor určených studentům. Budova slouží výhradně Přírodovědecké fakultě UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní i další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou. Uspořádání budovy v přízemí u hlavního vchodu s více úrovněmi spojenými schodišti neumožňuje přímý přístup k vrátnici a do studentského bistra.


Dostupnost a dopravaMHD

Nejbližší zastávka MHD je bezbariérová stanice tramvaje Albertov. Oba nástupní ostrůvky se nacházejí cca 350 m téměř po rovině od budovy. Stanice je obsluhována linkami 7, 14, 18 a 24. Více na www.dpp.cz.


Parkování

Vyhrazené místo pro handicapované se nachází za rohem od hlavního vchodu ve Studničkově ulici. Po ohlášení předem je možné parkování ve dvoře budovy, vjezd je shodný s bezbariérovým vchodem vraty z Votočkovy ulice.


Vstup

Do budovy se vstupuje vedlejším vchodem ve Votočkově ulici tedy vpravo od hlavního vchodu. Pro vstup je nutno použít zvonek na vrátnici (je spíše vysoko), pro pravidelný přístup je možno získat čip sloužící jako klíč. Přímo z průjezdu se dáme levými dveřmi k výtahu. Zde je nutné pomocí krátké mobilní rampy překonat jeden schod na úroveň suterénu. Pokud není rampa na svém místě, je nutné požádat o asistenci z vrátnice (viz kontakty). Chodbou za dveřmi se dostaneme k výtahu, který spojuje všechna patra budovy s výjimkou posledního 4. patra – půdní vestavby.


Interiér

Do hlavních přednáškových sálů a učeben je bezbariérový přístup pro osoby s omezenou schopností pohybu v obecné rovině zajištěn. Nutno ovšem počítat z úzkými dvoukřídlovými dveřmi v celém objektu (60–70 cm).

Aula je umístěna ve střední části objektu s výškovým rozdílem vůči ostatním patrům. Bezbariérový přístup je možný kantorským vstupem na opačné straně, než se nachází hlavní vstup.

Všechna podlaží jsou kompletně přístupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se nevyskytují žádná schodiště, pohyb do určité míry ztěžují úzké (60–70cm), dvoukřídlé dveře a prahy na vstupu do jednotlivých místností.

Studijní oddělení není součástí objektu. Nachází se na nedaleké adrese Na Slupi 16 (cca 500 m). Budova je bariérová, přístup je možný ke zvonkům. Pro kontakt se doporučuje sjednání individuální schůzky.

Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Výtah

Pro dopravu do všech pater použijte výtah v blízkosti vrátnice a hlavního vstupu, přičemž Bezbariérový přístup k výtahu je možný pouze z bočního vchodu – viz vstup do budovy.


Hygienické zázemí

V suterénu budovy se nachází bezbariérové WC.


Fotogalerie


Poslední změna: 12. prosinec 2019 12:37 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

Skype: poradnycc@outlook.cz

E-mail:


Jak k nám