Budova nám. Jana Palacha

adresa: nám. Jana Palacha 2, Praha 1

web: www.ff.cuni.cz

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

PhDr. David Čáp, Ph.D.,

vrátnice: 221 619 206 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Hlavní budova Filozofické fakulty UK je umístěna v historickém centru Prahy. Jedná se o historickou budovu s nízkou mírou bariérovosti pro osoby se zdravotním postižením. Jednotlivá podlaží jsou převážně bez schodů. Výtahy a mobilní plošiny umožňují přístup do drtivé většiny prostor. Budova slouží výhradně Filozofické fakultě UK, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty. Dále se zde nachází bezbariérově přístupná knihovna se studovnou a v přízemí bezbariérová studentská kavárna.


Dostupnost a dopravaMHD

V těsné blízkosti budovy se nachází bezbariérová zastávka Staroměstská, která je obsluhována tramvajemi číslo 1, 12, 17, 18, 25 a 93 a autobusy 194. Výstup je na ostrůvky se sníženým nájezdem. Linka číslo 207 ve směru Ohrada, která je obsluhována nízkopodlažními autobusy, se nechází vedle budovy ve směru k Právnické fakultě. Hluboce založená stanice metra Staroměstská doposud nedisponuje výtahovým vestibulem a nelze ji proto využít. Více na www.dpp.cz.


Parkování

Po ohlášení je možné parkovat uvnitř budovy na jednom ze dvou dvorů. Vjezd je z ulice Valentinské, tedy na opačné straně budovy, než je hlavní vstup. Zde je možno zazvonit na vrátnici, vrátný má také k dispozici kameru. Do budovy se vstupuje výtahem v průchodu mezi dvory, k němuž vede krátká mírná rampa, vedoucí pro veřejnost do zadního traktu všech nadzemních pater budovy.


Vstup

Hlavní vstup z Palachova náměstí není bezbariérový (schodiště, těžké dveře). Bezbariérový vstup je k dispozici bočním vchodem z Kaprovy ulice. Zde je možný automatický vstup na průkaz ISIC (po předchozí registraci) nebo zazvonit na vrátného. Dveře mají elektrický pohon spouštěný pohybem kliky. Za dveřmi je delší šikmá elektrická plošina určená k samostatné obsluze a zajišťující přístup do hlavního foyer celé budovy ve zvýšeném přízemí.


Bezbariérový zadní vchod z ulice Valentinské je vybaven zvonkem na vrátnici. Po zazvonění vrátný otevře dveře elektrickým pohonem. Do budovy se vstupuje výtahem v průchodu mezi dvory, k němuž vede krátká mírná rampa, vedoucí pro veřejnost do zadního traktu všech nadzemních pater budovy.


Interiér

Bezbariérový přístup pro osoby s omezenou schopností pohybu je v obecné rovině zajištěn. Nutno ovšem počítat s úzkými dvoukřídlovými dveřmi v celém objektu (60–70 cm), mimo rekonstruovaných částí suterénu (knihovna) a 4. patra. Většina zvýšeného přízemí se nachází za schody z foyer. Ty lze překonat šikmou plošinou v pravé části budovy, v případě její nefunkčnosti lze využít náhradní cestu výtahy z foyer do 1. patra, přejezd do zadní části budovy k výtahu ze dvora a jím zpět do zvýšené zadní části přízemí.

Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Aula

Je umístěna ve střední části objektu s výškovým rozdílem vůči ostatním patrům. Bezbariérový přístup je možné zajistit pouze zadním vchodem v 1. patře, umístěným u výtahu ze dvora.


Knihovna

Nachází se v suterénu, přístup je umožněn levým výtahem z foyer. Prostory knihovny jsou kompletně bezbariérové. Jsou zde k dispozici také bezbariérově přístupné skříňky na osobní věci, uzamykatelné kartou ISIC.


Výtah

Pro dopravu do všech pater použijte výtahy v blízkosti vrátnice a hl. vstupu nebo jeden výtah umístěný v zadním traktu budovy s přístupem na dvůr. Do zvýšené části přízemí vede šikmá elektrická rampa.

Všechna podlaží jsou kompletně přístupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se s výjimkou přízemí nevyskytují žádná schodiště, pohyb do určité míry ztěžují úzké (60-70cm), dvoukřídlé dveře a prahy na vstupu do jednotlivých místností.Hygienické zázemí

Suterén: Nové bezbariérové WC ve studovně knihovny. Nezamyká se.

Přízemí: Nové bezbariérové WC. Nezamyká se.

1.–4. patro: Bezbariérové WC jako samostatná vždy na pánských i dámských toaletách v zadním traktu budovy. Nezamykají se.


FotogaleriePoslední změna: 7. prosinec 2018 15:16 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

E-mail:


Jak k nám