Budova Akademika Heyrovského - původní verze

adresa: Akademika Heyrovského 1203/8, 500 02 Hradec Králové

web: https://www.faf.cuni.cz/

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

PhDr. Zděnka Kudláčková, Ph.D., tel. 495 067 253,

tel.: 495 067 211 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Budova Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové je umístěna na jižním okraji centra Hradce Králové. Jedná se o budovu ze 70. let 20. století. Budova slouží primárně farmaceutické fakultě, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty. V budově nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé. Budova není přizpůsobena pro uživatele na vozíku. Nedisponuje vhodnými výtahy ani bezbariérovým WC. Přístup je zajištěn pouze do foyer budovy a dále do hlavního sálu, který má vlastní boční vstup od ulice, taktéž opatřený rampou.


Doprava a dostupnostMHD

Nejbližší zastávka MHD je zastávka trolejbusu a autobusu „Heyrovského“ jejíž všechny směry se nacházejí u přilehlé světelné křižovatky, cca 200–400 metrů po rovině od hlavního vstupu. Přístup bez větších problémů je nejlépe umožněn přímo ulicí Akademika Heyrovského, chodník nicméně není zcela ideální. Více na www.dpmhk.cz.


Parkování

Budova disponuje dvěma vyhrazenými místy pro handicapované. V areálu je navíc poměrně velký počet parkovacích míst v blízkosti vchodu.


Vstup

Do hlavní budovy se vstupuje poměrně pohodlnou šikmou rampou u hlavního vchodu.


Interiér

Veškeré výukové prostory jsou alespoň v základní míře přístupné pro mechanický vozík. Nejsou nicméně uzpůsobeny pro potřeby osob se zdravotním postižením. Zejména toto platí pro veškeré laboratorní prostory. Studijní oddělení je přístupné malým výtahem, je součástí děkanátu (2. patro). Všechna podlaží jednotlivých křídel jsou dostupná výtahem. V rámci pater se s výjimkou pravé části přízemí nevyskytují žádná schodiště, pohyb místy komplikují prahy, případně delší objízdné trasy mezi křídly.


Výtah

Pro dopravu do všech pater budovy děkanátu lze použít malý výtah umístěný za šatnou u hlavního vstupu. Šatnou je nutno projet. Výtah nesplňuje parametry pro dopravu všech invalidních vozíků, nicméně malý mechanický vozík se do něj vejde. Analogická situace platí pro druhé křídlo za spojovacím mostem (1. patro).


Hygienické zázemí

Bezbariérové toalety se nachází v jižní (tj. hlavní) budově v přízemí za šatnou (cesta je značena).Poslední změna: 16. listopad 2018 14:18 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

Skype: poradnycc@outlook.cz

E-mail:


Jak k nám