Budova Šimkova - původní verze

adresa: Šimkova 870, Hradec Králové

web: https://www.lfhk.cuni.cz/

kontaktní osoba pro studenty se speciálními potřebami:

PhDr. Mariana Štefančíková, tel.: 728 004 953 (mobil), 495 816 415, e-mail:

vrátnice: tel. 495 816 111 (volejte pro asistenci v objektu)


Základní charakteristika objektu

Budova děkanátu Lékařské fakulty UK v Hradci Králové je umístěna v centru Hradce Králové. Jedná se o historickou budovu s nově upravenými bezbariérovými vstupy pro handicapované osoby. Budova slouží výhradně Lékařské fakultě, jsou zde provozovány jak výukové, tak administrativní a další aktivity fakulty. Komfortní historická budova po rozsáhlé rekonstrukci bez zásadních překážek. Nepříjemné mohou být delší cesty mezi křídly.


Dostupnost a dopravaMHD

Všechny trolejbusy a autobusy MHD v Hradci Králové jsou nízkopodlažní, některé jsou navíc vybaveny nástupní plošinou pro vozíky. Další ifno


Nejbližší a nejvíce frekventovaná zastávka MHD je „Magistrát města“ (pro spoje: 2, 3, 6, 7, 11, 12, 14, 17, 18, 19, 23, 27). Přesun od zastávky vede po bezbariérových přechodech pro chodce, je vzdálená 230 m. Jednoduchý přístup je také ze zastávky „Kongresové centrum Aldis“ (pro spoje: 5, 11, 13, 15, 17). K budově fakulty je to 500 metrů po chodníku. Přímo u fakulty je zastávka autobusu „Šimkova“, ale ta slouží pouze pro meziměstské spoje (nejsou bezbariérové: Jaroměř, Třebechovice p. O., Vysoké Mýto, Náchod, Broumov). Více na: www.dpmhk.cz.Trasa od zastávky Magistrát města k LF

Trasa od zastávky Kongresové centrum Aldis k LF


Parkování

Budova disponuje vyhrazenými místy pro handicapované ve vnitřním dvoře. Je vhodné ohlásit příjezd předem. Vjezd se nachází v ulici Šimkova – vjezd je na levé i na pravé straně budovy při pohledu na hlavní vchod. Ze dvora se lze bez problému dostat bezbariérovým vchodem přímo k elektrické plošině (nutná asistence vrátného) a posléze k výtahu spojujícím jednotlivá patra hlavního křídla.


Vstup

Do hlavní budovy se vstupuje dvorem v místě styku obou křídel budovy. Do zadního křídla je možný bezbariérový vstup vchodem z pravé strany při pohledu od ulice.


Interiér

Veškeré výukové prostory jsou alespoň v základní míře přístupné, je zde velký podíl nových, komfortních prostor. Vstup do stupňovitých učeben také není problém, ve většině je dostatek prostoru pro účast na výuce.

Studijní oddělení plně přístupné.

Všechna podlaží všech křídel jsou dostupná výtahem. V rámci jednotlivých pater se s výjimkou pravé části přízemí nevyskytují žádná schodiště, pohyb místy komplikují prahy, případně delší objízdné trasy mezi křídly.

Mimo výtahy nejsou k dispozici orientační prvky pro nevidomé.


Výtah

Pro dopravu do všech pater použijte výtah umístěný u bezbariérového vstupu. Je prostorný a umožňuje dopravu všech druhů invalidních vozíků. V zadním křídle je také bezbariérový výtah. Pro přístup do auly v pravé časti přízemí je nutno využít přístup z pravého dvora.


Hygienické zázemí

Budova disponuje dvěma bezbariérovými toaletami. Od vchodu nejbližší je v přízemí naproti od vrátnice. Toalety se zamykají místním klíčem dostupným na vrátnici.Poslední změna: 16. listopad 2018 14:22 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakt

Centrum Carolina

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 896

Skype: poradnycc@outlook.cz

E-mail:


Jak k nám